Praca magisterska Kingi Cegleckiej nagrodzona

Laureaci 8. edycji konkursu "Teraz Polska Promocja" (Fot. Michał Radochoński)

W sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Teraz Polska Promocja". Już po raz ósmy nagrodzono najlepsze prace magisterskie, dotyczące promocji Polski.

Tegoroczna edycja konkursu zebrała 111 prac magisterskich. Ich tematyka dotyczyła głównie kwestii promocji turystycznej Polski, jej regionów, miast i produktów turystycznych, wizerunku Polski w świecie i instrumentów jego poprawy, dobrych praktyk w promocji Polski, atrakcyjności inwestycyjnej miejsc czy innowacyjności gospodarki Polski na tle Unii Europejskiej. Na autorów najlepszych prac czekały nagrody pieniężne o łącznej wartości ok. 50 tys. zł. W tegorocznej edycji nagrody i wyróżnienia trafiły do 13 laureatów.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Alojzego Nowaka wyróżnienie przyznała Kindze Cegleckiej, absolwentce Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Promotorem pracy Promocja języka ojczystego i kultury na przykładzie British Council, Instytutu Goethego i Instytutu Polskiego był prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński.

Konkurs powstał w 2007 r. pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, z inicjatywy Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska", Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze edycje poświęcone były wyłącznie promocji polskiej gospodarki za granicą. Po ośmiu latach działania, konkurs współtworzy 30 instytucji - ministerstwa, agencje rządowe, uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa i media. Do tej pory do konkursu zgłoszono 534 prac magisterskich z kilkudziesięciu uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji konkursu "Teraz Polska Promocja" nagrodę specjalną Ministra Rozwoju Regionalnego otrzymała Judyta Lubacha-Sember z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę Konkurencyjność regionu świętokrzyskiego, napisaną pod opieką dr. Rafała Wisły z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Data opublikowania: 10.12.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały