Posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego (Fot. Anna Wojnar)

W środę 7 stycznia br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się doroczne posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała. Kapituła, obradująca pod przewodnictwem rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka, dokonała wyboru laureatów spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów Przymierze. Nazwiska laureatów zostaną podane w późniejszym terminie. Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się 6 marca br. o godz. 10.00 w Akademii Ignatianum.

Nagroda im. ks. Stanisława Musiała SJ, ustanowiona przez Klub Chrześcijan i Żydów Przymierze, a fundowana przez rektora UJ, prezydenta Krakowa oraz krakowską Gminę Wyznaniową Żydowską, przyznawana jest w dwóch kategoriach: za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz za działalność społeczną na rzecz tego dialogu i współpracy. Jej patronem jest zmarły jedenaście lat temu jezuita, ceniony publicysta, mądry, odważny i szlachetny duszpasterz, rzecznik dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz pojednania Polaków i Żydów.

W ubiegłych latach laureatami Nagrody byli: Jan Błoński oraz Miasto i Gmina Chmielnik; Joanna Tokarska-Bakir i Bogdan Białek; Bożena i Jerzy Wyrozumscy oraz Tomasz Pietrasiewicz i Ośrodek "Brama Grodzka-Teatr NN" w Lublinie; Anna Lebet-Minakowska i ks. Manfred Deselaers; Stefan Wilkanowicz i nieformalna Grupa Przyjaciół z Olkusza; Stanisław Krajewski i Mirosław Skrzypczyk.

Data opublikowania: 08.01.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały