Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2015"

W dniach 22 i 23 stycznia 2015 roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbywa się ogólnopolska konferencja pt. „Studenci zagraniczni w Polsce 2015". Poświęcona jest ona aktualnym kwestiom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, rozwojowi mobilności studentów i pracowników naukowych, a także promocji potencjału intelektualnego miast i regionów.

Wydarzenie organizowane jest cyklicznie w ramach wieloletniego programu Study in Poland, prowadzonego wspólnie przez KRASP oraz Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Gospodarzem konferencji jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Urząd Miasta Lublina.

W dniu 22 stycznia jednemu z paneli dyskusyjnych przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Mania, prorektor UJ ds. dydaktyki. W czasie panelu w dniu 23 stycznia głos zabrał prof. dr hab. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych.

Zdjęcia: Joanna Chodór

Data opublikowania: 23.01.2015