Polski hip-hop pod lupą naukowca

Nakładem Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego ukazała się naukowa książka poświęcona hip-hopowi w Polsce. Publikacja "Hip-hop w Polsce: od blokowisk do kultury popularnej" zawiera naukowe spojrzenie na polski hip-hop. Autorzy pokazują kulturę hip-hop jako jeden z najważniejszych elementów polskiej kultury współczesnej. Zawarte w książce spojrzenie pokazuję rolę, skalę i siłę hip-hopu oraz podejmuje się trudnego wyzwania jego interpretacji. Książka została napisana przez badaczy młodego pokolenia, dla których hip-hop jest oczywistą częścią codzienności. Poszczególne częsci podejmują kwestie okołohiphopowe dotykając wątków takich jak: kompozycja hip-hopowa, obelgi rytualne (dissowanie), użycie marek w tekstach, przestrzeń codzienna hip-hopu czy seksualność i rola kobiet w hip-hopie. Wyjątkowość publikacji to dyscyplina badań i analizy naukowej, która odróżnia książkę od innych publikacji dostępnych na rynku.

Książka została zredagowana przez dr. Miłosza Miszczyńskiego, związanego z Instytutem Socjologii UJ i który pracuje w Anglii w Oxford Brookes.

Link do strony wydawnictwa:
www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=5212

Data opublikowania: 02.02.2015