Zmarł prof. Jan Krzek

Prof. zw. dr hab. n. farm. Jan Krzek

Dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM od 2008 r., wieloletni kierownik Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. Prodziekan ds. studenckich w latach 2002-2005. Członek Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, konsultant krajowy w dziedzinie analityki farmaceutycznej. Wychowawca wielu pokoleń farmaceutów, analityków medycznych i kosmetologów, wielokrotnie nagradzany za działalność naukową, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Srebrną Odznaką za Pracę dla Miasta Krakowa. Członek wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych.

Uniwersytet Jagielloński traci wybitnego naukowca, wspaniałego dydaktyka, a przede wszystkim Osobę wyjątkowo życzliwą dla współpracowników i studentów.

Msza św. żałobna przy Zmarłym odprawiona zostanie w piątek 6 lutego 2015 roku, o godz. 13.00, w kaplicy na cmentarzu Salwatorskim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Data opublikowania: 03.02.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały