Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wielki sukces akcji charytatywnej na rzecz USD

"Prawnicy Chorym Dzieciom" to coroczna akcja charytatywna środowiska prawniczego, podczas której odbywa się zbiórka pieniędzy na zakup aparatury medycznej dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Inicjatywa ma wyjątkowy charakter nie tylko ze względu na jej cel, ale również ze względu na zaangażowanie i wsparcie przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych.

W ubiegłą niedzielę organizatorzy podsumowali ostatnią zbiórkę i wręczyli pamiątkowe dyplomy kilkudziesięciu darczyńcom. Tym razem udało się zebrać 76 515,00 zł, co jest najlepszym wynikiem w historii. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do artroskopii bioder na potrzeby Oddziału Urazowo-Ortopedycznego. Instrumentarium posłuży m.in. w leczeniu dysplazji, choroby Perthesa oraz różnych urazów, w tym kontuzji sportowych.

Akcja "Prawnicy Chorym Dzieciom" organizowana jest od 2008 roku. Łącznie dzięki wsparciu ponad 360 darczyńców do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie trafiło wyposażenie medyczne o wartości 260 tysięcy złotych.

Zdjęcia: Jerzy Sawicz

Published Date: 03.03.2015