Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Prof. Irena Borowik laureatką Nagrody "Przeglądu Wschodniego"

„Nagrody Przeglądu Wschodniego" - czasopisma naukowego zajmującego się sprawami wschodnimi - za najwybitniejsze dzieła naukowe, krajowe i zagraniczne, dotyczące związków Polski i Polaków z krajami i narodami Europy Wschodniej przyznawane są od 1993 r . Jest to bardzo restiżowa nagroda w tej specjalności i osiągnęła bardzo wysoką rangę w krajowych i zagranicznych środowiskach badaczy „spraw wschodnich".

Nagrodę "Przeglądu Wschodniego" 2014 (XXII edycji) w kategorii: dzieła krajowe otrzymała prof. Irena Borowik za książkę: "Jak w witrażach. Tożsamość a religia w biografiach Tatarów Krymskich, Rosjan i Polaków na Krymie".

Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się 21 marca o godz. 11.00 na Uniwersytecie Warszawskim.

Prof. dr hab. Irena Borowik z Zakładu Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii Wydziału Filozoficznego UJ interesuje się socjologią religii: teoriami religii, empirycznymi badaniami religijności w Polsce i na świecie, przemianami w Środkowo-Wschodniej Europie oraz metodologią badań. Jest autorką wielu publikacji krajowych i zagranicznych, redaktorką kilkudziesięciu prac zbiorowych polsko i angielskojęzycznych, pomysłodawczynią i koordynatorką serii "Socjologia Religii". Należy do licznych organizacji naukowych i jest członkinią komitetów redakcyjnych kilku czasopism. Od 1991 roku kieruje Zakładem Wydawniczym NOMOS.

O książce prof. Ireny Borowik pisaliśmy obszernie TUTAJ.

Published Date: 03.03.2015
Published by: Mariusz Kopiejka