Absolwent Wydziału Polonistyki laureatem konkursu na pracę magisterską

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłosił zwycięzców konkursu na najlepszą pracę magisterską o teatrze. Jury pod przewodnictwem prof. Dariusza Kosińskiego, po przeanalizowaniu 23 nadesłanych zgłoszeń, zdecydowało o przyznaniu dwóch nagród głównych. Jednym z laureatów został Mateusz Chaberski, absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Praca Duchy i nawiedzone domy. Strategie modyfikowania pamięci przestrzeni zbiorowej w przedstawieniach site specific, napisana pod opieką prof. Małgorzaty Sugiery, została "oparta na znakomitym rozeznaniu w najnowszych koncepcjach z zakresu performatyki i badań nad pamięcią".

Ponadto jury przyznało autorowi Nagrodę specjalną im. Sławomira Świontka dla najlepszej pracy z zakresu teorii teatru, widowiska lub performansu za "udaną próbę sformułowania nowej teorii przedstawień site-specific, z uwzględnieniem zmienności percepcji przestrzeni i konstruowania pamięci".

Nagrody zostaną przekazane 23 kwietnia w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego podczas wręczenia Nagród Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.

Data opublikowania: 08.04.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały