Udany występ studentów w finałach Imagine Cup 2015

Imagine Cup, organizowany przez firmę Microsoft, to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. W jego dotychczasowych edycjach udział wzięło niemal dwa miliony studentów ze 190 krajów. W tym roku zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Gry, Innowacje i Projekty społeczne.

Finały polskiej edycji odbyły się w ubiegły czwartek w Warszawie. Dwa pośród piętnastu rywalizujących zespołów reprezentowały Uniwersytet Jagielloński. To Stattist (kat. Innowacje) studentów Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Vivid Dream (kat. Gry) studentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Obie drużyny zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach.

Członkowie Stattist zaprojektowali rozwiązanie Stattist.com, umożliwiające selekcjonowanie dopasowanych do odbiorcy publikacji i analiz danych spośród ogromnych ilości informacji w internecie. Ta spersonalizowana gazeta i narzędzie analityczne w jednym może być wykorzystywane do badania popularności danej marki lub powodzenia kampanii marketingowej.

Z kolei drużyna Vivid Dream opracowała DudeWars - grę typu RTS (Real Time Strategy - Strategia Czasu Rzeczywistego) przeznaczoną dla wielu graczy walczących ze sobą w sieci. Pozwala na zmagania między platformami mobilnymi i stacjonarnymi, a dzięki systemowi rankingowemu skupia się na rywalizacji.

Współorganizatorem konkursu był Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki. Partnerami wydarzenia były firmy: Agencja Rozwoju Przemysłu, Artifex Mundi, Billennium oraz ICL, a Partnerem Technologicznym została firma Comarch.

Data opublikowania: 10.04.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały