Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Forum Akademickie" nagradza naukowca z UJ

6 listopada został rozstrzygnięty VIII konkurs miesięcznika „Forum Akademickie" na artykuł popularnonaukowy pod hasłem "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach". Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

III nagrodę otrzymał dr Szymon Drobniak (ekologia)z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę "Krótka historia zdrady (o ptasich kopulacjach pozapartnerskich badanych na Gotlandii".

Zwycięzcą konkursu został mgr Miłosz Cybowski (historia) z University of Southampton w Wielkiej Brytanii.

Laureat III nagrody otrzymuje m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 zł (od firmy ZEISS), nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 zł (od firmy PLAGIAT.PL), udział w dwudniowym kursie "Sieci neuronowe z wykorzystaniem programu STATISTICA Automatyczne Sieci Neuronowe" (od firmy StatSoft Polska).

Laureaci konkursu „Forum Akademickiego" odbierą książki z serii Monografie FNP, ufundowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, a także roczną prenumeratę „Forum Akademickiego".

W tym roku redakcja „Forum Akademickiego" otrzymała rekordową liczbę 148 prac, a konkurencja, ze względu na ich poziom, była wyjątkowo duża. Jury w składzie: red. Magdalena Bajer, prof. Ewa Bartnik i red. Grzegorz Filip wybrało do nagrodzenia i wyróżnienia artykuły wciągające czytelnika, które umożliwiają zobaczenie naukowca przy pracy, napisane przez autorów autentycznie zaangażowanych w wykonywane badania, świadomych metod, które stosują, autorów, którzy znaleźli oryginalny pomysł na podzielenie się z czytelnikiem osobistą refleksją na temat pracy badawczej.

Patronem konkursu była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 19 grudnia 2012 na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrodzone i wyróżnione artykuły zostaną opublikowane w „Forum Akademickim".

Data opublikowania: 07.11.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron