Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Naukowcy z UJ startują w konkursie "Popularyzator Nauki 2012"

Doktorantka Kinga Gzieło-Jurek z Zakładu Neuroanatomii Instytutu Zoologii Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Jagiellońskim jest kandydatką - w kategorii "Naukowiec/Instytucja Naukowa" - w VIII edycji konkursu "Popularyzator Nauki", organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2008 roku jest członkiem studenckiego Koła Neuronus. W 2009 roku z ramienia koła zajmowała się prowadzeniem zajęć na Dniach Ziemi. W kolejnym roku była współorganizatorem III i IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Neuronus. Ma także zasługi we współorganizacji Festiwalu Nauki w Krakowie (2010-2012). We wrześniu tego roku zorganizowała i koordynowała Małopolską Noc Naukowców w Instytucie Zoologii UJ. doktorskiej.

Z kolei Wojciech Duch kandyduje w kategorii "Dziennikarz/Redakcja/Instytucja nienaukowa". Jest twórcą i redaktorem naczelnym portalu historia.org.pl, który odwiedza miesięcznie 100 tys. internautów. Teksty do portalu pisuje za darmo kilkudziesięciu pasjonatów historii. Duch jest pomysłodawcą plebiscytu na "Wydarzenie Historyczne Roku", który organizuje od dwóch lat wspólnie z Muzeum Historii Polski.

W kategorii Dziennikarz/Redakcja/Instytucja nienaukowa kandyduje także Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego. CITTRU, które jest jednostką Uniwersytetu Jagiellońskiego, wspiera rozwój nowoczesnej nauki m.in. poprzez tworzenie oferty technologicznej UJ, kreowanie współpracy z biznesem, aplikowanie o fundusze na rozwój uczelni oraz popularyzację wiedzy i promocję nowych metod komunikacji naukowej.

(PAP) Nauka w Polsce

Data opublikowania: 08.11.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały

Widok zawartości stron Widok zawartości stron