Uniwersytecki Szpital Dziecięcy uruchomił nową izbę przyjęć

Nowoczesne sale zabiegowe, zamykany podjazd dla karetek, przestronna poczekalnia dla pacjentów i dyżurki lekarskie - to wyposażenie nowej izby przyjęć w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. Powstała ona w budynku przy ul. Wielickiej. Pierwsi pacjenci zostali tu przyjęci na początku sierpnia.

Budynek spełnia wszystkie wymogi stawiane Szpitalnym Oddziałom Ratunkowym (SOR) i po podpisaniu nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia będzie funkcjonował jako SOR. Wjazd dla samochodów osobowych i karetek pogotowia odbywa się od ul. M. Jakubowskiego (patrz mapka). Parking dla osób z dziećmi w stanach nagłych znajduje się przy nowej izbie przyjęć.

Pierwszą pacjentką w nowej izbie przyjęć była 16-letnia Ola Chynek, która z tej okazji otrzymała upominek od szpitala.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie jest ważnym ośrodkiem medycznym, edukacyjnym i badawczym; dysponuje ponad 500 łóżkami. Służy dzieciom z obszaru Małopolski i z sąsiednich województw. W 27 oddziałach leczone są dzieci w wieku od noworodka do 18 roku życia. Szpital działa we wszystkich dziecięcych specjalnościach pediatrycznych i chirurgicznych, dzięki czemu zapewnia największą kompleksowość leczenia. Placówka dysponuje również pełnym spektrum możliwości diagnostycznych i rehabilitacyjnych.

Szpital stanowi również bazę łóżkową dla Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM, gdzie prowadzone są badania naukowe oraz kształceni są przyszli lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, analitycy medyczni, specjaliści zdrowia publicznego, uczniowie średnich szkół pielęgniarskich i innych o profilu medycznym.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską