перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Oświadczenie EUA ws. programu Horyzont 2020 w budżecie Unii Europejskiej na rok 2016

Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów (European Universities Association, EUA), do którego należy Uniwersytet Jagielloński, wystosowało oświadczenie w związku z trwającymi pracami nad projektem budżetu Unii Europejskiej na rok 2016.

EUA z uznaniem wypowiada się o wsparciu wielu komisji Parlamentu Europejskiego dla programu Horyzont 2020. Jednocześnie Stowarzyszenie wyraża zaniepokojenie propozycjami Rady UE zakładającymi cięcia w finansowaniu tego programu i zaleca podjęcie decyzji, które zapobiegłyby osłabieniu czołowego programu badań naukowych w Unii Europejskiej.

Pełen tekst oświadczenia (w języku angielskim) dostępny jest poniżej.

завантажити файли
EUA Statement
рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki