Prof. Andrzej Pelczar profesorem honorowym UJ

21 kwietnia 2010 roku w Auli Collegium Novum UJ, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ, tytuł profesora honorowego Uniwersytetu Jagiellońskiego został nadany profesorowi Andrzejowi Pelczarowi —  wybitnemu matematykowi, rektorowi UJ w l. 1990-1993.

Uczestnicy uroczystości uczcili minutą ciszy ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Laudację dla profesora Andrzeja Pelczara wygłosił prodziekan Wydziału Matematyki i Informatyki profesor Jerzy Ombach. Prorektor UJ ds. Collegium Medicum profesor Wojciech Nowak przypomniał zasługi profesora Andrzeja Pelczara dla realizacji idei powrotu wydziałów medycznych na Uniwersytet, czyli połączenia  UJ z Akademią Medyczną w Krakowie i  wręczył mu statuetkę Amicusa.

Po odczytaniu łacińskiego tekstu dyplomu przez dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki profesora Romana Srzednickiego rektor  UJ profesor Karol Musioł wręczył go profesorowi Andrzejowi Pelczarowi. Profesor Andrzej Pelczar podziękował za wyróżnienie oraz przypomniał najważniejsze dla niego osoby, które miały ogromny wpływ na jego życie i karierę zawodową. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości  profesor Andrzej Pelczar przyjmował gratulacje od licznie przybyłych na nią gości.

Link do materiału wideo