Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

14.12.2015
Profesorowie Piotr Bizoń z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Małgorzata Filip i Janusz Skalski z Wydziału Lekarskiego zostali laureatami nagrody im. Mikołaja Kopernika, przyznawanej co 5 lat przez Polską Akademię Umiejętności. Uhonorowani odebrali dyplomy w poniedziałek podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności
Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"
uroczystość

Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"

14.12.2015
10 grudnia w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyło się uroczyste pożegnanie dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, która ustępuje w tym roku ze stanowiska.
więcej o Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"
Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów

Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów

14.12.2015
14 grudnia 2015 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów UJ.
więcej o Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia

11.12.2015
- Dziś jest czas na refleksję. Na spojrzenie w przeszłość i uświadomienie sobie, że dobrze jest działać w zespole, który przywraca zdrowie naszym młodym pacjentom - mówił podczas jubileuszowej gali dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie dr hab. med. Maciej Kowalczyk. Kierowany przez niego ośrodek był prekursorem w Polsce w operacjach rozdzielania bliźniąt syjamskich, leczeniu oparzeń czy wad serca u dzieci.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia

10.12.2015
- To niezwykle radosny dzień. Dziś oficjalnie otwieramy najnowsze dziecko uniwersytetu, jakże piękne i dorodne - mówił 10 grudnia 2015 roku, podczas uroczystości na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Budowa kompleksu budynków przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11 trwała 4 lata i pochłonęła 230 mln złotych.
więcej o Nowa siedziba Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oficjalnie otwarta