Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Spotkanie wokół książki "Od Wiertowa do Skoniecznego"

28.05.2024

"Od Wiertowa do Skoniecznego. Chłopski los według kronikarzy, pamiętnikarzy i dokumentalistów" to książka badająca, jak film dokumentalny kształtował percepcję chłopów i wpływał na zmieniające się podejście do życia na wsi. Ramy czasowe, symbolicznie określone twórczością Dzigi Wiertowa i Zygmunta Skoniecznego, ukazują znaczenie tych obrazów w kształtowaniu narracji historycznych i społecznych.
więcej o Spotkanie wokół książki "Od Wiertowa do Skoniecznego"
Trwające
calendar
Konferencja Naukowa "Szkoła 2024"

27.05.2024 - 28.05.2024

Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza pracowników naukowych, studentów, a także nauczycieli na Konferencję Naukową "Szkoła 2024". - Spotkamy się, by porozmawiać o szkole trzeciej dekady XXI wieku. Do dyskusji o edukacji włączą się badacze nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy - informują organizatorzy.
więcej o Konferencja Naukowa "Szkoła 2024"
calendar
"Wizje neuronalne" - wystawa

23.05.2024 - 30.06.2024

Wystawa prezentuje prace prof. Romualda Janika - obrazy wygenerowane przez sieci neuronowe, których połączenia neuronalne zostały sztucznie zaburzone przez autora, tym samym modyfikacji uległ ich wewnętrzny "obraz świata" na zupełnie indywidualny - nie powiązany już ściśle z rzeczywistością.
więcej o "Wizje neuronalne" - wystawa
calendar
BO Małopolska: Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować

15.05.2024 - 14.06.2024

15 maja rozpoczął się decydujący etap 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, w ramach którego mieszkańcy Małopolski zdecydują, na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosować można do 14 czerwca. O głosy walczą aż 232 projekty.
więcej o BO Małopolska: Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować
calendar
Wystawa "Pan na <span lang='la'>Collegium Maius</span>. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"

08.05.2024 - 30.08.2024

Wystawa jubileuszowa zorganizowana z okazji 60-lecia otwarcia Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które nastąpiło dokładnie 6 maja 1964 r. o godz. 11.00. Przez 6 dekad Collegium Maius, w którym mieści się placówka, stało się jednym z obowiązkowych punktów odwiedzin turystów z całego świata. Bywały tu również koronowane głowy, dyplomaci, osobistości świata nauki i sztuki. Zwiedzający wystawę zobaczą Collegium Maius od strony dotąd mało nieznanej.
więcej o Wystawa "Pan na Collegium Maius. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"
calendar
Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"

01.03.2024 - 30.11.2024

1 marca br. rozpoczęła się 8. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"
calendar
7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy

20.02.2024 - 31.07.2024

Ideą przyświecającą Letniej Szkole CAQDAS TM jest doskonalenie kompetencji związanych z metodologią prowadzenia badań jakościowych i mieszanych oraz wykorzystanie nowych technologii informatycznych w komputerowej analizie danych jakościowych. 7. edycja Letniej Szkoły odbędzie się w dniach 2-7 września 2024
więcej o 7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy
calendar
Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS

12.02.2024 - 31.12.2024

Zapraszamy do udziału w kursie e-learningowym przygotowanym przez ekspertów z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem dr. hab. inż. Łukasza Tomczyka, prof. UJ w ramach projektu REMEDIS - Redefinicja Kompetencji Cyfrowych i Medialnych.
więcej o Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS
Wkrótce
calendar
Edukacja wobec wyzwań współczesności

06.06.2024 - 07.06.2024

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, Instytut Spraw Publicznych UJ, Zakład Przywództwa i Zarządzania w Edukacji wraz z Centrum Studiów nad Przywództwem Edukacyjnym UJ zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Edukacja wobec wyzwań współczesności", która stanowi kontynuację serii konferencji dotyczących kluczowych aspektów edukacji pod wspólnym tytułem "Dialog, współpraca, profesjonalizm".
więcej o Edukacja wobec wyzwań współczesności
calendar
Krakowskie Forum Biomedyczne

07.06.2024 - 08.06.2024

Forum zgromadzi ekspertów, naukowców oraz studentów z całego kraju, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia i badania w dziedzinie biomedycyny. Na uczestników czekają inspirujące wykłady eksperckie odkrywające tajniki genetyki, farmacji, nowych technologii i biotechnologii. Program obfituje także w warsztaty praktyczne oraz sesje dyskusyjne.
więcej o Krakowskie Forum Biomedyczne
calendar
Wykład Łojasiewicza

10.06.2024

Wydział Matematyki i Informatyki UJ zaprasza na tegoroczny wykład im. Stanisława Łojasiewicza zatytułowany „Nieskończoność jest dobrym przybliżeniem bardzo dużej skończoności”, który wygłosi prof. László Lovász z Instytutu Matematyki Alfréda Rényi Węgierskiej Akademii Nauk.
więcej o Wykład Łojasiewicza
calendar
Filozofia XVII - jej źródła i kontynuacje: idea wolności

26.06.2024 - 28.06.2024

Zakład Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności", która odbędzie się w Collegium Broscianum - siedzibie Instytutu Filozofii UJ.
więcej o Filozofia XVII - jej źródła i kontynuacje: idea wolności
calendar
IV Światowa Konferencja Edukacji Fizyki (4th WCPE)

26.08.2024 - 30.08.2024

Konferencja jest organizowana przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki UJ we współpracy z dwoma światowymi organizacjami: Groupe International de Recherche sur l'Enseignement de la Physique (GIREP wzv) oraz International Commission on Physics Education – Commission 14 (ICPE-C14) of the International Union for Pure and Applied Physics (IUPAP), przy udziale i wsparciu kilkunastu organizacji współpracujących z GIREP vzw, działających na wszystkich kontynentach na rzecz badań i rozwoju dydaktyki fizyki.
więcej o IV Światowa Konferencja Edukacji Fizyki (4th WCPE)
calendar
Migranci we współczesnym świecie: sprawiedliwość, solidarność, inkluzja

23.09.2024 - 25.09.2024

Instytut Socjologii UJ wraz z Komitetem Badań nad Migracjami, Instytutem Psychologii Stosowanej UJ i Jagiellońskim Centrum Badań Migracyjnych jest współorganizatorem konferencji "Migranci we współczesnym świecie sprawiedliwość, solidarność, inkluzja". Wydarzenie objął patronatem prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Migranci we współczesnym świecie: sprawiedliwość, solidarność, inkluzja
calendar
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości"

26.09.2024 - 27.09.2024

Koło Naukowe Tekstów Kultury UJ oraz Koło Naukowe Współczesnej Myśli Teoretycznoliterackiej UJ zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości". Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku w formie stacjonarnej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości"
calendar
Manggha and Manga: The Many Faces of Japan

03.10.2024 - 05.10.2024

Konferencja zorganizowana jest w 30. rocznicę powstania Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W 1994 r. w Krakowie otwarte zostało Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, powstałe z inicjatywy Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Katarzyny Zachwatowicz-Wajdy. Nazwa muzeum stanowi hołd dla kolekcjonera dzieł sztuki japońskiej Feliksa Jasieńskiego (1861-1929), który zafascynowany japońskimi drzeworytami przyjął właśnie taki pseudonim artystyczny.
więcej o Manggha and Manga: The Many Faces of Japan
calendar
Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL

24.10.2024 - 25.10.2024

Muzeum Narodowe w Krakowie wraz z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL". Wydarzenie towarzyszy wystawie pod tym samym tytułem, która prezentowana jest w Krakowie do 14 kwietnia br. Organizatorzy przedmiotem dyskusji chcieliby uczynić złożony charakter sztuki nowoczesnej w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
więcej o Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron