Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Jak latem spędzać czas wolny w Krakowie? Oczami Polaków i Chińczyków

19.05.2022

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza wszystkich na polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne 中国文化之夜. Jego uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytanie, jak latem spędzać czas wolny w Krakowie. Języki spotkania: polski, chiński, angielski. Wstęp wolny.
więcej o Jak latem spędzać czas wolny w Krakowie? Oczami Polaków i Chińczyków
calendar
I Kongres Polskiego Przekładoznawstwa: Koncepcje – Metodologie – Działania

19.05.2022 - 21.05.2022

Polskie przekładoznawstwo to rozległa, wewnętrznie zróżnicowana, wielowymiarowa, otwarta i aktywna przestrzeń badawcza, zaskakująca nie tylko bogactwem i samoświadomością własnej historii, mnogością konceptów metodologicznych, szerokością perspektyw oraz różnorodnością i precyzją narzędzi analitycznych, ale także dynamizmem działań ukierunkowanych na reintegrację historycznie rozproszonych dziedzin wiedzy oraz wzrastającym prestiżem we współczesnej humanistyce.
więcej o I Kongres Polskiego Przekładoznawstwa: Koncepcje – Metodologie – Działania
Trwające
calendar
Wielki powrót Juwenaliów

17.05.2022 - 22.05.2022

Po trzyletniej przerwie największa studencka impreza roku wraca do Krakowa, by na 6 dni pochłonąć spragnionych zabawy żaków w wirze imprez i muzyki. W dniach 17-22 maja mapa miasta podzieli się na trzy obszary - Strefę Żaczek, Plażę oraz Kwadrat. Klucze do miasta będą wtedy w rękach studentów, którzy symbolicznie odbiorą je od prezydenta Jacka Majchrowskiego na zakończenie Juwenaliowego Korowodu.
więcej o Wielki powrót Juwenaliów
calendar
Copernicus Festival 2022. "Informacja"

17.05.2022 - 22.05.2022

Jak dostęp do informacji zmienia nasze postrzeganie rzeczywistości? Czy faktycznie żyjemy w informacyjnych bańkach, podtrzymywanych przez media społecznościowe? Jakie prawdy o świecie zawiera jeden kubit? Czy badając informację zapisaną w genach możemy przewidzieć przyszłość naszego gatunku? Na te i inne pytania odpowiedzą goście Copernicus Festival 2022: Informacja.
więcej o Copernicus Festival 2022. "Informacja"
calendar
Wystawa "Liberatura w Bibliotece Jagiellońskiej, dar Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera"

10.05.2022 - 25.06.2022

Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprezentować na obecnej wystawie ponad 120 niezwykłych obiektów z daru, który otrzymała w 2021 roku od Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera. Kolekcja składa się z 521 egzemplarzy, wśród których znajdują się druki zwarte, czasopisma i druki ulotne, będące liberaturą lub jej dotyczące. Wydarzenie odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
więcej o Wystawa "Liberatura w Bibliotece Jagiellońskiej, dar Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera"
calendar
Dołącz do akcji "Rowerem do pracy"

01.05.2022 - 30.11.2022

1 maja br. rozpoczyna się 6. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Dołącz do akcji "Rowerem do pracy"
calendar
Wystawa poświęcona twórczości fotograficznej Konrada Pollescha

29.04.2022 - 31.05.2022

"Konrad Karol Pollesch. 50 lat z Uniwersytetem Jagiellońskim" to najnowsza wystawa online prezentująca twórczość wieloletniego pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, artysty fotografika i wykładowcy akademickiego - Konrada Karola Pollescha.
więcej o Wystawa poświęcona twórczości fotograficznej Konrada Pollescha
calendar
Barometr Satysfakcji Studenckiej 2022

12.04.2022 - 11.07.2022

Celem Barometru jest poznanie opinii osób kształcących się w Uniwersytecie Jagiellońskim na temat różnych aspektów studiowania. Zebrane dane pozwolą na rozpoznanie trudności, z jakimi borykają się osoby studiujące na UJ, zidentyfikowanie kwestii wymagających zmiany i podniesienie jakości kształcenia.
więcej o Barometr Satysfakcji Studenckiej 2022
calendar
Niewidzialne Kolokwia - Wspólnota

31.03.2022 - 14.06.2022

Niewidzialne Kolokwia – Colloquia Invisibilia - to cykl spotkań, podczas których przedstawiciele stowarzyszenia Collegium Invisibile (działającego również na Uniwersytecie Jagiellońskim) chcą pochylać się nad wybranymi problemami społecznymi oraz ze świata kultury i nauki, a do dyskusji zapraszają wybitnych ekspertów oraz wszystkich zainteresowanych.
więcej o Niewidzialne Kolokwia - Wspólnota
calendar
25. edycja akcji "Pola Nadziei"

13.03.2022 - 29.05.2022

Od 1998 roku, każdej wiosny odbywają się w Krakowie "Pola Nadziei". Żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum im. św. Łazarza. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Jak dobrze, że jesteś".
więcej o 25. edycja akcji "Pola Nadziei"
Wkrótce
calendar
XII Kongres Młodej Socjologii

20.05.2022 - 22.05.2022

Koło Naukowe Studentów i Studentek Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w XII Kongresie Młodej Socjologii, który odbędzie się online. W tym roku po raz drugi konferencja będzie mieć charakter międzynarodowy. Zachęcamy do zgłaszania referatów w języku angielskim, których propozycje można zgłaszać do 10 kwietnia br.
więcej o XII Kongres Młodej Socjologii
calendar
Wykłady gościnne prof. Andrésa Martíneza Moscoso

23.05.2022 - 14.06.2022

Wydział Prawa i Administracji zapraszam wszystkich studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego na zajęcia z prof. Andrésem Martínezem Moscoso z Universidad San Francisco de Quito w Ekwadorze, który w tym roku będzie profesorem wizytującym na Wydziale.
więcej o Wykłady gościnne prof. Andrésa Martíneza Moscoso
calendar
1. Eco Kongres

24.05.2022

Eco Kongres to pierwsze w Polsce wydarzenie popularnonaukowe, w trakcie którego przedstawiciele z obszarów naukowych, politycznych, biznesowych oraz lifestylowych połączą swoje siły w wyzwaniach związanych z nadchodzącym kryzysem klimatyczno-ekologicznym. To początek długofalowej współpracy mającej na celu propagowanie wiedzy i promowanie ekologicznych rozwiązań zarówno w skali przemysłowej, jak i lokalnej.
więcej o 1. Eco Kongres
calendar
XI Forum Seniora

25.05.2022

Wiosenna odsłona wydarzenia dedykowanego nestorom odbędzie się w Internecie. Z wygodnego, domowego fotela będzie można posłuchać wykładów najlepszych ekspertów z Małopolski, którzy opowiedzą m.in. o tym, jak dbać o stawy i kości, a także o najnowszych technikach i metodach pomagających medykom w leczeniu dolegliwości dojrzałego wieku. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Materna.
więcej o XI Forum Seniora
calendar
Młodzi o sporcie

25.05.2022

Trwa nabór tekstów do monografii i zgłoszeń do czynnego udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Młodzi o Sporcie" organizowanej przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ oraz Instytut Przedsiębiorczości UJ. Wydarzenie jest adresowane do pasjonatów szeroko rozumianej branży sportowej. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji są bariery rozwoju osobistego, organizacyjnego i sektorowego pojawiające się na rynku sportu.
więcej o Młodzi o sporcie
calendar
Wykład profesor Anny Gizy-Poleszczuk

26.05.2022

Zapraszamy na wykład prof. Anny Gizy-Poleszczuk pt. "Społeczna odpowiedzialność socjologii", który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie.
więcej o Wykład profesor Anny Gizy-Poleszczuk
calendar
Konferencja "<span lang="en">WELCOME</span>. Interdyscyplinarne spojrzenie na kryzys migracyjny"

27.05.2022

Konferencji towarzyszy publikacja książki pt. "WELCOME" (wśród autorów tekstów m.in Anda Rottenberg, Zbigniew Mikołejko, Polina Zherebstowa) i wystawa o tym samym tytule. Zaproszeni twórcy, naukowcy, pisarze, teoretycy sztuki poprzez swój komentarz otworzą nowe wątki wspólnej debaty dotyczącej kryzysu migracyjnego, tworząc jednocześnie ważny dokumentem aktualnego czasu. Premiera książki i konferencja odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.
więcej o Konferencja "WELCOME. Interdyscyplinarne spojrzenie na kryzys migracyjny"
calendar
Bój, myśl i szermierka słowa - życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego

27.05.2022

Sekcja Dziejów Myśli Politycznej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w studencko-doktoranckiej VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Bój myśli i szermierka słowa – życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego", która odbędzie się w Collegium Witkowskiego w Krakowie.
więcej o Bój, myśl i szermierka słowa - życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego
calendar
Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej

27.05.2022

Koło Naukowe Literatury Dawnej UJ zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt. "Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej", organizowanej pod patronatem Katedry Historii Literatury Staropolskiej UJ oraz Katedry Komparatystyki Literackiej UJ. Wydarzenie odbędzie się zdalnie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
więcej o Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej
calendar
Geopolityka - nauka czy ideologia?

27.05.2022 - 28.05.2022

Koło Myśli Geopolitycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich studentów i doktorantów na ogólnopolską konferencję naukową "Geopolityka - nauka czy ideologia?". Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Wydziału Studiów Międzynarodowych i UJ. Głównym celem konferencji jest refleksja nad szeroko pojętą myślą geopolityczną, jej genezą, teorią i praktyką.
więcej o Geopolityka - nauka czy ideologia?
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron