Inicjatywa pomocy małym pacjentom

Akcję pomocy dzieciom wymyśliła dr Małgorzata Majewska z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyszło jej do głowy, że zamiast drogich eleganckich wiązanek kwiatów przygotowywanych na obronę pracy magisterskiej lub licencjackiej studenci mogą przynosić kolorowanki, książki, kredki, klocki, karimaty do zabawy, które trafią później do małych pacjentów z oddziałów pediatrycznych krakowskich szpitali. Pierwszym obdarowanym będzie oddział dziecięcy szpitala MSW w Krakowie.

Idea narodziła się, gdy córka dr Majewskiej znalazła się na oddziale alergologicznym. Choroba nie była tak ciężka, by dziewczynka nie mogła się bawić, ale w sali szpitalnej nie było wielu atrakcji dla dzieci. Mali pacjenci nie mieli się czym zająć, dlatego dr Majewska postanowiła coś zrobić, by dzieci w szpitalu się nie nudziły.

Akcja potrwa od 18 czerwca do 16 lipca. Nowa forma honorowania obrony prac magisterskich jest dobrowolna. Ważne jest, aby ofiarowane zabawki były bezpieczne, ponieważ w szpitalu leczą się dzieci w różnym wieku - od niemowlaków do pełnoletnich.

Data opublikowania: 28.03.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka