Pasjonaci gier planszowych zakończyli pierwszy cykl spotkań

21 czerwca 2013 roku w Collegium Witkowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się ostatnie w tym roku akademickim Spotkanie z Historyczną Grą Planszową, którego organizatorem była Sekcja Gier Historycznych Koła Naukowego Studentów Historyków UJ. Uczestnicy rozegrali sesje następujących gier: Republic of Rome, przedstawiającej rozgrywki frakcji politycznych w starożytnym Rzymie, Richard III, symulującej XV-wieczną Wojnę Dwóch Róż, oraz 1863, edukacyjnej gry karcianej o powstaniu styczniowym, powstałej pod patronatem Wydziału Historycznego UJ.

Sekcja Gier Historycznych Koła Naukowego Studentów Historyków UJ powstała w marcu br.. Jej opiekunem jest dr hab. Michał Stachura z Zakładu Historii Bizancjum Instytutu Historii UJ. Podczas comiesięcznych spotkań uczestnicy poznali szereg gier planszowych, figurowych, fabularnych, a także tajniki tworzenia gier strategicznych i ich wykorzystywania w dydaktyce oraz pracy badawczej.

W spotkaniach, które będą kontynuowane w kolejnym roku akademickim, uczestniczą studenci Instytutu Historii UJ oraz liczni pasjonaci.

Autorem tekstu i zdjęć jest Kamil Jodłowiec z Biura Informacji UJ.

Data opublikowania: 26.06.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały