Student UJ triumfuje na VIII Kongresie Adeptów Fizjologii

Łukasz Chrobok, student III roku kierunku neurobiologia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajął I miejsce w Sesji Neurofizjologia na VIII Kongresie Adeptów Fizjologii, który odbył się w Katowicach w dniach 28-29 czerwca 2013. Zwycięstwo odniósł za prezentację pracy pt. "Prądy jonowe zaangażowane w aktywność erupcyjną neuronów listka ciała kolankowatego bocznego szczura".

Prezentacja została uznana za najlepszą spośród wszystkich wygłoszonych na Kongresie. Warto też dodać, że Łukasz Chrobok był najmłodszym uczestnikiem tego spotkania. Nagrodą, którą laureat otrzymał od organizatorów było najnowsze, piąte wydanie książki dotyczącej neuronauki pt. "Principles of Neural Science" wydanej pod redakcją noblisty Erica R. Kandela.

Laureat właśnie bronił pracę licencjacką (ocena 5.0) i otrzymał dyplom z wyróżnieniem, bowiem jego średnia ocen z całych studiów wynosi 4.94. Praca wysłana została do druku w czasopiśmie "Postępy Biologii Komórki".

Data opublikowania: 02.07.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka