Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie"

6 lipca 2011 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowaniu projektu pt. „Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie - Etap I", realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Umowę podpisał dyrektor SU dr Andrzej Kulig oraz marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa. Całkowita wartość projektu to 53,8 mln zł. Kwota przyznanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 85% wartości kosztów wynosi 45,7 mln zł.

W ramach projektowanej inwestycji przewiduje się przygotowanie infrastruktury technicznej - wraz z wyposażonym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym - dla utworzenia w Krakowie ośrodka typu Trauma Center, spełniającego standardy obowiązujące w krajach UE oraz wymogi ustawy o ratownictwie medycznym. Ośrodek zapewni możliwość leczenia na najwyższym poziomie referencyjnym skutków urazów. Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof ma powstać u zbiegu ulic Kopernika i Botanicznej. Wkopanie kamienia węgielnego pod tą inwestycję zaplanowano na 29 września 2011 roku.

Data opublikowania: 07.07.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka