Elektroniczny sposób doręczania decyzji o przyjęciu na studia

Uniwersytet Jagielloński jest pierwszą publiczną uczelnią w Polsce, która wdrożyła procedury pozwalające na wykorzystanie podpisu elektronicznego w rekrutacji na studia. Zastosowane przez UJ rozwiązania umożliwiają otrzymanie przez kandydatów pism w sprawie przyjęcia na studia drogą elektroniczną za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Kandydaci, ubiegający się o przyjęcie na pierwszy rok jednolitych studiów magisterskich oraz studiów pierwszego stopnia na zasadach dotyczących obywateli polskich, do 10 lipca 2011 roku do godziny 24:00, mają możliwość dokonania zmiany deklaracji o sposobie doręczenia pism w sprawie przyjęcia na studia.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości odbioru pism w sprawie przyjęcia na studia w formie dokumentów elektronicznych za pośrednictwem Platformy ePUAP.

W celu skorzystania z elektronicznego sposobu doręczania pism należy:

• założyć indywidualne (darmowe) konto na Platformie ePUAP na stornie internetowej epuap.gov.pl,
  • w indywidualnym koncie ERK kandydata zaznaczyć do 10 lipca 2011 roku do godziny 24:00 w formularzu „sposób doręczenia pism" opcję „elektroniczny sposób doręczania pism za pomocą Platformy ePUAP", a następnie uzupełnić ten formularz,
  • posiadać Profil Zaufany ePUAP lub bezpieczny podpis elektroniczny.

Więcej informacji na temat sposobu uzyskania Profilu Zaufanego ePUAP oraz wykorzystania podpisu elektronicznego w rekrutacji na studia w UJ znaleźć można na www.rekrutacja.uj.edu.pl oraz www.erk.uj.edu.pl.

Data opublikowania: 08.07.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka