Poradnik naukowego biznesu

Ukazał się właśnie zaktualizowany poradnik naukowca "PatentUJ, KomercjalizUJ. Ochrona i zarządzanie innowacjami oraz badania zlecone na UJ". Do przejrzenia poradnika zapraszamy przede wszystkim naukowców związanych z Uniwersytetem. Jednakże ciekawe informacje mogą znaleźć w nim i te osoby spoza UJ, które zainteresowane są naukowym biznesem.

W tej książeczce - napisanej przez ekspertów CITTRU, znaleźć można m.in. wyjaśnienia kwestii:

• co naukowiec może mieć wspólnego z patentami?
  • co to jest wynalazek?
  • na co można dostać patent?
  • czy tylko wynalazki można komercjalizować?
  • jak dzielone są zyski z komercjalizacji wynalazków?
  • co to jest spółka spin-off?
  • czym są prace zlecone?
  • jak rozliczać badania zlecone?
  • jeśli nie patent to co?

Poradnik napisany jest w przystępny sposób, w formule pytań i odpowiedzi (FAQ), a uzupełniają go różnorodne dokumenty m.in. formularze zgłoszeń innowacji, regulaminy ochrony własności intelektualnej itp.

CITTRU dysponuje egzemplarzami drukowanymi przeznaczonymi do rozdania pracownikom UJ. Po poradnik można zgłaszać się do CITTRU (ul. Czapskich 4, pok. 105 lub 106). Większą ilość egzemplarzy np. dla zespołów naukowych w danym instytucie lub na wydziale można zamówić dzwoniąc na numer (12) 663 38 32 lub 912) 663 38 35.

Poradnik naukowca "PatentUJ, KomercjalizUJ. Ochrona i zarządzanie innowacjami oraz badania zlecone na UJ"

Data opublikowania: 19.08.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka