Odbiór stanu surowego budynku Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego

Z udziałem władz uczelni i regionu miał miejsce odbiór stanu surowego otwartego budynku Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W ramach realizowanej inwestycji przewiduje się utworzenie w Krakowie ośrodka typu Trauma Center, spełniającego standardy obowiązujące w krajach UE oraz wymogi ustawy o ratownictwie medycznym. Ośrodek zapewni możliwość leczenia na najwyższym poziomie referencyjnym skutków urazów. Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof powstaje u zbiegu ulic Kopernika i Botanicznej a jego planowane uruchomienie przewidziano na lipiec 2013 roku.

Uzupełnione bazą obiektów Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Centrum zapewni szybką, wielospecjalistyczną pomoc na najwyższym poziomie referencyjnym, zarówno ofiarom pojedynczych wypadków, jak i niebezpiecznych zdarzeń masowych.

W razie katastrofy w naszym rejonie, Centrum będzie w stanie udzielić doraźnej pomocy około 70-80 osobom jednocześnie.

W ośrodku wykorzystane zostaną sprawdzone w krajach wysoko rozwiniętych wzorce i najnowocześniejsze technologie medyczne.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Data opublikowania: 05.06.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka