Nowi członkowie Europejskiej Akademii Nauk z UJ

Dwóch naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. dr hab. Janusz Krzysztof Kozłowski z Instytutu Archeologii Wydziału Historycznego UJ oraz prof. dr hab. Maciej Ogorzałek, kierownik Zakładu Technologii Informatycznych Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ zostało wybranych na nowych członków Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europaea).

Academia Europaea powstała w 1988 r. m.in. z inicjatywy The Royal Society z Londynu. Skupia ponad 2,5 tysiąca naukowców, wśród których jest 50 noblistów. Jej celem jest m.in. szerzenie i promocja nauki w Europie oraz doradztwo w sprawach akademickich, a jej członkowie są obecni we wszystkich organach doradczych kluczowych instytucji europejskich. AE swoje centrum ma w Londynie oraz we Wrocławiu.

Data opublikowania: 05.11.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka