Zamknięcie wystawy "Zakątki Południowego Pacyfiku"

8 maja 2010 r. została zamknięta w Bibliotece Jagiellońskiej wystawa "Zakątki Południowego Pacyfiku".  W podróż „na kraniec świata” zaprosili członkowie Towarzystwa Naukowego Australii, Nowej Zelandii i Oceanii wraz z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, którzy przygotowali ten wyjątkowy projekt.

„Zakątki Południowego Pacyfiku” to wystawa unikatowych fotografii, monet i rękodzieła z m.in. Papui Nowej Gwinei, Tonga, Nowej Zelandii, Australii czy Wysp Cooka. W Sali Wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej miało miejsce uroczyste spotkanie, podczas którego można było usłyszeć ciekawostki dotyczące poszczególnych krajów opowiedziane przez prawdziwych pasjonatów Oceanii.

Wystawę wraz z organizatorami zamknęli prof. Bogdan Szlachta, dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, prof. Zdzisław Pietrzyk, dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej, Ruth Pearce, Ambasador Australii oraz dr Penelope Ridings, Ambasador Nowej Zelandii w Polsce.

Podczas imprezy można było spróbować specjałów kuchni polinezyjskiej: napoju Poi, chlebków bananowych, chipsów z owoców drzewa chlebowego czy kurczaka z kokosem i chili. A wszystko przy dźwiękach ukulele i w rytmie tańca hula!

Link do materiału wideo