VIII Międzynarodowe Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii

W dniach 2-4 czerwca 2010 r. w obiektach Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się VIII Międzynarodowe Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii zorganizowane wraz z Sekcją Koloproktologii Królewskiego Towarzystwa Medycznego Wielkiej Brytanii. Tematyka spotkania dotyczyła zarówno codziennych problemów, jak i nowoczesnych metod leczenia schorzeń koloproktologicznych, takich jak robotyka czy terapia biologiczna. Do udziału w sympozjum zaproszono wielu krajowych i zagranicznych specjalistów z dziedziny koloproktologii, chirurgii i onkologii. Gośćmi krakowskiego sympozjum byli wybitni koloproktolodzy z Wielkiej Brytanii – członkowie prestiżowego Królewskiego Towarzystwa Medycznego (The Royal Society of Medicine, Coloproctology Section). Ich obecność stworzyła szczególną okazję do wymiany doświadczeń oraz zacieśnienia więzów pomiędzy polskimi i brytyjskimi specjalistami.

Data publikacji: 04.06.2010
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka