Studenci z UJ na pokładzie radiowego ekspresu

W niedzielę z Krakowa wyjechał pierwszy pociąg EIP "Radiowa Trójka". Wśród pasażerów znaleźli się studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwycięzcy konkursu zorganizowanego przez Dział Promocji i Informacji UJ na uniwersyteckim fanpage'u na Facebooku. Przejazdowi towarzyszyło wiele atrakcji. Podróżni mogli poznać popularnych dziennikarzy Trójki i zaproszonych artystów. Udział wzięli m.in: Artur Andrus, Piotr Stelmach, Magda Jethon, Piotr Metz, Jacek Wójcicki, Paweł Sołtys i wielu innych. Dziennikarze i artyści między innymi sprawdzali bilety, wygłaszali pokładowe komunikaty, wydawali poczęstunek w barowej części pociągu, a każdy z pasażerów otrzymał pamiątkowy certyfikat.

Pociąg Programu 3 Polskiego Radia kursuje codziennie z Krakowa do Gdyni przez Warszawę (i z powrotem) od 15 marca 2015 roku. Trasę obsługują składy Pendolino, które dystans z południa na północ Polski pokonują w około 5 godzin i 30 minut.

fot. Łukasz Wspaniały
Data publikacji: 16.03.2015