Uniwersytet Jagielloński zaprasza na studia

Jeden z największych obiektów, jakim dysponuje nasza uczelnia - Auditorium Maximum, z trudem pomieścił wszystkich chętnych, którzy 16 marca zjawili się przy ulicy Krupniczej, aby podczas „Dnia otwartego UJ" dowiedzieć się o możliwościach studiowania na najstarszej uczelni w Polsce. Tłoczno było zarówno na prezentacjach poszczególnych wydziałów, jak i przy stanowiskach informacyjnych Działu Rekrutacji na Studia, Samorządu Studentów UJ, czy Zespołu Pieśni i Tańca "Słowianki".

Wydarzenie zainaugurował JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, który podkreślił, że według najróżniejszych rankingów, UJ oferuje naukę na najlepiej ocenianych kierunkach studiów. Zachęcając do podjęcia nauki na naszej uczelni, powiedział, ze studia na UJ to możliwość zdobywania wiedzy w najlepszym miejscu, pod okiem najlepszych profesorów.

W imieniu społeczności studenckiej zebranych powitał Dawid Kolenda, przewodniczący Samorządu Studentów UJ, który powiedział, że przed absolwentami szkól średnich stoi teraz jeden z najważniejszych wyborów w życiu – wybór uczelni. Przy podjęciu tej decyzji warto kierować się pytaniem o dostępność bazy naukowej i poziom kadry dydaktycznej, które na UJ spełniają wysokie standardy. Uniwersytet Jagielloński w ocenie lidera studentów jest uczelnią dla ambitnych, dla ludzi z pasją, którzy chcą w dużo w życiu osiągnąć. Przy okazji zwrócił uwagę, że trud studiowania na UJ wynagradza bogata kultura i barwne życie studenckie naszej uczelni oraz niepowtarzalna atmosfera Krakowa.

Na program „Dnia Otwartego na Uniwersytecie Jagiellońskim" złożyły się wykłady otwarte, prezentacje poszczególnych wydziałów, spotkania z przedstawicielami organizacji studenckich.

Przedstawiciele Działu Rekrutacji na Studia odpowiadali na pytania związane z rekrutacją na studia, udzieli informacji o zasadach kwalifikacji, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia i na temat uwzględniania osiągnięć w olimpiadach ogólnopolskich i konkursach.

Data publikacji: 16.03.2015
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka