Rozstrzygnięto plebiscyt "Miłosierny Samarytanin Roku 2014"

W piątek 20 marca br. w auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ogłoszono laureatów w 11. edycji plebiscytu 'Miłosierny Samarytanin Roku 2014". Spośród 170 zgłoszonych kandydatów wyłoniono 18 wyróżnionych. W kategorii "Pracownik służby zdrowia" wyróżnienia przyznano m.in. lek. med. Joannie Streb z Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i dr. n. med. Jackowi Domańskiemu z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Ponadto przyznano Honorowy Tytuł Miłosiernego Samarytanina, który przypadł w udziale prof. dr. hab. n. med. Januszowi Skalskiemu z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej USD.

Celem akcji "Miłosierny Samarytanin", prowadzonej przez Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza, jest propagowanie idei wolontariatu i nauczania Jana Pawła II, który niejednokrotnie w swym nauczania przytaczał przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Ideą konkursu jest pokazanie osób, dla których niezależnie od rasy, wyznania i przynależności społecznej, najważniejszy jest drugi człowiek. Odnotowanie ich działalności na łamach plebiscytu jest zarówno świadectwem dla innych, jak i podziękowaniem dla nich samych. Wolontariat św. Eliasza jest Organizacją Pożytku Publicznego działającą przy klasztorze OO. Karmelitów "Na piasku".

Data publikacji: 23.03.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały