Spotkanie Małopolskiej Szkoły Gastroenterologii

W piątek 21 marca br. w Collegium Nowodworskiego odbyło się czwarte spotkanie Małopolskiej Szkoły Gastroenterologii z udziałem lekarzy chorób wewnętrznych, lekarzy rodzinnych, gastroenterologów oraz dietetyków poświęcone roli diety w patogenezie i leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego oraz wpływowi żywienia na zdrowie człowieka. W trakcie obrad przedstawione zostały również zagadnienia dotyczące alergii i nietolerancji pokarmowych, znaczenia wysiłku fizycznego w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, ponadto interakcji leków z pożywieniem oraz kontrowersji dotyczących stosowania suplementów diety.

Spotkania Małopolskiej Szkoły Gastroenterologii, organizowane przez Katedrę i Klinikę Gastroenterologii i Hepatologii WL UJ CM we współpracy z Krakowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, odbywają się cyklicznie. Ich celem jest omawianie bieżących zagadnień z zakresu schorzeń przewodu pokarmowego w formie interaktywnych warsztatów.

Data publikacji: 23.03.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały