Wernisaż wystawy pt. „Mózg w Piwnicy - malarstwo i rysunek Iwony Siwek-Front"

W ramach „Tygodnia Mózgu" w Krakowie, w dniu 20 marca 2015 r. o godz. 19.00 w Piwnicy pod Baranami odbył się wernisaż wystawy pt. „Mózg w Piwnicy - malarstwo i rysunek Iwony Siwek-Front". Wernisaż otworzyli prof. Jerzy Vetulani oraz prof. Krystyna Styrna-Bartkowicz.

Prof. Krystyna Styrna-Bartkowicz powitała zgromadzonych gości w Piwnicy pod Baranami, miejscu gdzie sztuka spotyka się z nauką, ponieważ sztuka bardzo często czerpie z nauki i pięknie potrafi ją pokazać, a nauka inspiruje sztukę. Profesor Jerzy Vetulani zapewniał, że sztuka jest niezbędna dla rozwoju mózgu, a ludzie stali się ludźmi tylko dlatego, że zaczęli uprawiać sztukę. Profesor Vetulani został przedstawiony na portrecie zatytułowanym „Mózg Krakowa". Zgromadzonych gości powitała także autorka dzieł Iwona Siwek-Front, która zaprosiła do czytania i oglądania rysunków, a także do „dbania o swój mózg, bo jest to najbardziej erotyczny i atrakcyjny organ naszego ciała."

Iwona Siwek-Front – urodzona w 1967 roku w Krakowie, polska artystka, plastyk, malarz, rysownik i autor filmów animowanych oraz komiksów. Wykładowczyni w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Od początku lat 90. prowadzi tworzone w konwencji komiksów Dzienniki Telewizyjne. Najchętniej określa się jako artysta-neodada. Prace podpisuje imieniem, nazwiskiem, datą oraz godziną i temperaturą powietrza. (Źródło: Wikipedia).

Wystawa czynna jest od 21 do 31 marca 2015 roku.
Miejsce: Piwnica pod Baranami w Krakowie

fot. Estera Podobińska