Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biegacze zebrali ponad 21 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Biegacze zebrali ponad 21 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Aż 718 biegaczy znalazło się na liście startowej tegorocznej, wirtualnej edycji biegu "5 na dobry początek" o puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego, który rozgrywany był pod patronatem prorektora UJ ds. Collegium Medicum. Całość wpłat od zawodników zostanie przekazana na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla Oddziału Ortopedii oraz SOR-u Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD).

- Po raz pierwszy zorganizowaliśmy bieg w formie wirtualnej i po raz pierwszy też miał on cel charytatywny. Mimo że, ze względu na panującą sytuację, na jego organizację mieliśmy bardzo mało czasu, na liście startowej "zameldowało" się aż 718 biegaczy. To było dla nas duże zaskoczenie, ale bardzo pozytywne – mówi prof. Jacek Sapa, dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM, pomysłodawca i organizator biegu. -  Ostateczna kwota, jaką udało się pozyskać na rzecz Szpitala Dziecięcego, czyli 21 420 złotych, przeszła nasze oczekiwania.

6. edycja biegu "5 na dobry początek" o puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego zorganizowanego pod patronatem Prorektora UJ ds. CM odbyła się w dniach 2-4 października. W imprezie mogli wziąć udział biegacze z całej Polski, którzy w dowolnie wybranym miejscu mieli pokonać dystans 5 kilometrów. Opłaty pochodzące od zawodników w całości trafią na konto Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu: monitora żył dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz instrumentarium operacyjnego do przeprowadzania osteotomii okołopanewkowej metodą Ganza, która stosowana jest w USD (takie zabiegi wykonywane są jedynie w wybranych ośrodkach w Europie).

Zawodnikiem, który zaliczył dystans w najkrótszym czasie był Adam Czerwiński (15:56), a najszybsza wśród kobiet okazała się Aleksandra Markowska (20:06).

Najlepszy czas w kategorii pracownicy/pracownice UJ CM osiągnął Dariusz Drohomirecki, miejsce drugie zajął Jarosław Działek, a trzecie Krzysztof Więckowski. Najlepsze wśród pań były: Elżbieta Brzeska, Anna Stępniewska i Beata Augustyn.

Piotr Błaszkiewicz, Krzysztof Banaszczyk i Mikołaj Borusowski zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii studenci UJ i UJ CM. Wśród pań najlepsze były: Iga Jastrzębska, Martyna Narożniak i Natalia Tłuczek.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:

  • diagnosta laboratoryjny/ diagnostka laboratoryjna: Michał Dudek, Anna Michalska;
  • farmaceuta: Kamil Picur;
  • lekarz/lekarka: Grzegorz Margas, Zofia Niedzielska;
  • radca prawny/radczyni prawna: Paweł Gątkiewicz, Aleksandra Jach-Balicka.

Lista wyników wszystkich biegaczy dostępna jest na stronie Datasport.

Polecamy również
Spotkanie medalistów AMP z władzami UJ
Spotkanie medalistów AMP z władzami UJ
Na zakończenie <span lang="en">Human Week</span> "dokopano psychiatrom"
Na zakończenie Human Week "dokopano psychiatrom"
Udany dla piłkarek UJ start sezonu 2022/23
Udany dla piłkarek UJ start sezonu 2022/23
Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju
Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju

Widok zawartości stron Widok zawartości stron