Wiadomości sportowe

Studentki UJ wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie

Studentki UJ wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie

07.03.2022
4 i 5 marca w Szczawnicy na stoku Szafranówka odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie. W składzie reprezentującym naszą uczelnię wystartowała uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie Weronika Biela-Nowaczyk, która pewnie wygrała rywalizację w slalomie gigancie. Drugie miejsca zajęli Paulina Pawlikowska i Tomasz Pokutycki z UJ.
więcej o Studentki UJ wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie
Piłkarki nożne AZS UJ Kraków powołane do reprezentacji Polski

Piłkarki nożne AZS UJ Kraków powołane do reprezentacji Polski

15.02.2022
Siedem "Jagiellonek" będzie reprezentowało Polskę na turniejach futbolistek w Hiszpanii i podczas dwumeczu w Grecji - cztery wystąpią na turnieju seniorek w Hiszpanii (16-20 lutego w San Pedro del Pinatar i La Mandze), dwie w dwumeczu drużyn do lat 19 z Grecją (20 i 23 lutego w Agrinio) i jedna na turnieju drużyn do lat 17 w Hiszpanii (3 i 5 marca w San Pedro del Pinatar).
więcej o Piłkarki nożne AZS UJ Kraków powołane do reprezentacji Polski
10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

18.01.2022
14 stycznia w ośrodku narciarskim Kaniówka Ski w Białce Tatrzańskiej odbyła się 10. edycja Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 50 uczestników – studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ich dzieci do lat 12.
więcej o 10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim
Studentka UJ wicemistrzynią Europy Karate Kyokushin (WKB)
sport mobilna

Studentka UJ wicemistrzynią Europy Karate Kyokushin (WKB)

16.12.2021
Julia Kędzierska, studiująca na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ zarządzanie w sporcie i turystyce, zdobyła srebrny medal podczas rozegranych w Leżajsku 4. Mistrzostw Europy Karate Kyokushin organizacji WKB - World Kyokushin Budokai. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z 15 krajów, w tym bardzo mocne ekipy z Ukrainy, Białorusi, Hiszpanii i Łotwy.
więcej o Studentka UJ wicemistrzynią Europy Karate Kyokushin (WKB)
Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]

Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]

09.12.2021
W zorganizowanym przez uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie Charytatywnym Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej udział wzięły drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, UJ Collegium Medicum i Szpitala Uniwersyteckiego. Sportową rywalizację wygrała jednak drużyna organizatorów.
więcej o Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]