Koncert Chóru Akademickiego UJ

15 czerwca w auli Collegium Novum odbył się koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Camerata Jagellonica", którego głównym punktem było wykonanie dziewięciu motetów angielskiego kompozytora i dyrygenta Johna Ruttera.

Oprócz tego w programie koncertu znalazły się utwory "Deep river" (Negro spiritual) – w aranżacji Adáma Horvátha, "Leć pieśni w dal" (sł. E. Leszczyński, muz. F. Szopski), "Barwnych głosów chór" (sł. R. Grześkowiak, muz. J. Wierzgacz) oraz "And so it goes" (sł. i muz. B. Joel, aranżacja B. Chilcott).

Chór wystąpił pod dyrekcją Janusza Wierzgacza, przy fortepianie zasiadł Oleg Sznicar. W partiach solowych wystąpili członkowie Chóru: Joanna Dudek, Joanna Maliborska i Sebastian Brejnak.

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentowała prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika