Nagrody za najlepsze prace dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa

01.02.2024
W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie, dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa - edycja 2023. W gronie uhonorowanych znalazło się dwoje autorów rozpraw doktorskich, które zostały obronione w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Nagrody za najlepsze prace dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa
UJ realizuje projekt z zakresu cyberbezpieczeństwa SOCCER

31.01.2024
Coraz powszechniejsza cyfryzacja procesów realizowanych w Uniwersytecie Jagiellońskim sprawia, że kwestie cyberbezpieczeństwa infrastruktury IT stają się bardzo znaczące. Ogromny wzrost cyberataków ukierunkowanych na sektor edukacji, który jest 3 razy częściej atakowany niż sektor bankowy, dodatkowo dopinguje UJ do angażowania się w działania podnoszące bezpieczeństwo cyfrowe.
więcej o UJ realizuje projekt z zakresu cyberbezpieczeństwa SOCCER
Ponad 1,7 mln zł wsparcia na kształcenie w szkołach doktorskich UJ

30.01.2024
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło 5. edycję konkursu PRELUDIUM BIS na stypendia doktoranckie, projekty badawcze i staże zagraniczne realizowane przez doktorantów w szkołach doktorskich. Wśród laureatów znaleźli się pracownicy naukowi 3 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego - Lekarskiego, Chemii oraz Geografii i Geologii.
więcej o Ponad 1,7 mln zł wsparcia na kształcenie w szkołach doktorskich UJ
Prawie 4,5 mln zł dla MCKP UJ CM na realizację innowacyjnych kierunków studiów

26.01.2024
Opracowany przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ CM projekt znalazł się na liście rankingowej organizowanego przez Agencję Badań Medycznych konkursu, którego celem było opracowanie i realizacja autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych. Dzięki wsparciu w wysokości 4 351 254 zł w roku akademickim 2024/2025 w UJ CM ruszą trzy nowe kierunki studiów podyplomowych.
więcej o Prawie 4,5 mln zł dla MCKP UJ CM na realizację innowacyjnych kierunków studiów
Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

26.01.2024
27 stycznia przypada rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Dzień ten obchodzony jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Co roku z tej okazji w Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się sesja naukowa organizowana przez uczelnię, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau