Sukces UJ i jego naukowców w konkursie Gwiazdy Horyzontu 2020

Sukces UJ i jego naukowców w konkursie Gwiazdy Horyzontu 2020

23.12.2020
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej w Krakowie przyznał nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych uczestników i podmiotów w kończącym się programie ramowym Komisji Europejskiej - Horyzont 2020. Tytułem "Gwiazda Horyzontu 2020” uhonorowani zostali dr hab. Michał Németh i dr hab. Tomasz Żuradzki.
więcej o Sukces UJ i jego naukowców w konkursie Gwiazdy Horyzontu 2020
3 programy z UJ ze wsparciem polsko-francuskiego programu "Polonium"
osiągnięcie

3 programy z UJ ze wsparciem polsko-francuskiego programu "Polonium"

11.12.2020
Opublikowano wyniki tegorocznej edycji polsko-francuskiego Programu Partnerstwa im. Huberta Curien „POLONIUM”, którego celem jest wspieranie mobilności współpracujących ze sobą zespołów badawczych. Spośród 20 projektów, które otrzymały finansowanie, Uniwersytet Jagielloński jest ośrodkiem, którego naukowcy są autorami aż 3 zwycięskich projektów.
więcej o 3 programy z UJ ze wsparciem polsko-francuskiego programu "Polonium"
Prestiżowy grant ERC dla naukowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prestiżowy grant ERC dla naukowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego

09.12.2020
Dr Sebastian Glatt z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) otrzymał Consolidator Grant ERC w wysokości niemal 2 mln euro. Badania naukowca przyczynią się do lepszego poznania molekularnych mechanizmów fundamentalnych procesów o wysokim znaczeniu klinicznym, które kształtują i kontrolują funkcjonowanie białek komórkowych we wszystkich organizmach żywych.
więcej o Prestiżowy grant ERC dla naukowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Badacze z UJ w gronie laureatów konkursu sieci CHIST-ERA

Badacze z UJ w gronie laureatów konkursu sieci CHIST-ERA

08.12.2020
4 zespoły badawcze z Polski znalazły się wśród laureatów kolejnego konkursu organizowanego przez sieć CHIST-ERA - European Coordinated Research on Long-term Challenges in Information and Communication Sciences & Technologies. Jego uczestnikiem będzie m.in. prof. Grzegorz J. Nalepa z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który z partnerami z Francji, Portugalii i Szwecji zrealizuje projekt "XPM: Objaśnialne metody predykcyjnego utrzymania ruchu".
więcej o Badacze z UJ w gronie laureatów konkursu sieci CHIST-ERA
35 naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami Miniatury 4

35 naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami Miniatury 4

27.11.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowano 4. i zarazem ostatnią listę rankingową konkursu Miniatura 4. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 24 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy w tej edycji otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 11 kolejnych.
więcej o 35 naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami Miniatury 4