osiągnięcie

Konkurs Miniatura: 9 naukowców z UJ nagrodzonych przez NCN

19.10.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 14 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 9 kolejnych.
więcej o Konkurs Miniatura: 9 naukowców z UJ nagrodzonych przez NCN
osiągnięcie

Prof. Marcin Barczyński w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel

12.10.2018
Ogólnopolski projekt "Neuromonitoring nerwów krtaniowych w chirurgii tarczycy" kierowany przez prof. Marcina Barczyńskiego - związanego z Kliniką Chirurgii Endokrynologicznej UJ CM i III Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM w Krakowie i prezesa Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej - znalazł się w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel 2018.
więcej o Prof. Marcin Barczyński w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel
osiągnięcie mobilna

Nowatorska operacja w SU. Młody muzyk znów będzie grać

09.10.2018
9 października na Oddziale Klinicznym Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego, kierowanym przez dr. hab. Artura Gądka, przeprowadzony został pionierski zabieg wszczepienia innowacyjnej protezy stawu ramiennego OVO. To pierwsza tego typu operacja w Polsce i zaledwie druga w Europie.
więcej o Nowatorska operacja w SU. Młody muzyk znów będzie grać
osiągnięcie mobilna

Nowe Technologie dla Dziewczyn. Stypendium dla studentki UJ

05.10.2018
Edyta Garbarz, studentka drugiego roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ otrzymała stypendium w czwartej edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn, którego celem jest wsparcie rozwoju młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.
więcej o Nowe Technologie dla Dziewczyn. Stypendium dla studentki UJ

Artykuły naukowców z UJ opublikowane w „Nature”

04.10.2018
Artykuły dwóch zespołów badawczych, do których należą naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego – Tomasz Kołodziej z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ oraz dr Krzysztof Szade z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii – zostało niedawno opublikowane w czasopismach „Nature” i „Nature Physics”.
więcej o Artykuły naukowców z UJ opublikowane w „Nature”