Następni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu Miniatura 2

05.12.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało 6. listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 25 pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło pięcioro kolejnych.
więcej o Następni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu Miniatura 2
osiągnięcie

Badacze z UJ wyjadą do najlepszych ośrodków naukowych na świecie

26.11.2018
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej poinformowała o rozstrzygnięciu 1. naboru wniosków w programie im. Bekkera. Stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych otrzymało 12 uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będą oni prowadzić badania naukowe lub zajęcia dydaktyczne w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Belgii i we Włoszech.
więcej o Badacze z UJ wyjadą do najlepszych ośrodków naukowych na świecie

Następne małe granty od NCN dla młodych naukowców z UJ

26.11.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało 5. listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 23 pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 2 kolejnych.
więcej o Następne małe granty od NCN dla młodych naukowców z UJ

64 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

20.11.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) po raz 15. rozstrzygnęło swoje najpopularniejsze konkursy Opus i Preludium. Naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego na finansowanie 64 projektów badawczych w ramach badań podstawowych przyznano ponad 47 mln zł.
więcej o 64 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

Prawie 3,7 mln złotych z NCBR na kształcenie przyszłych polonistów

20.11.2018
Projekt "Profesjonalny polonista. Praktyka i personalizacja" przygotowany przez prof. Annę Janus-Sitarz z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał prawie 3,7 miliona złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach "Programów Kształcenia Nauczycieli". Konkurs ma na celu podniesienie kompetencji studentów, którzy zamierzają w przyszłości zostać pedagogami.
więcej o Prawie 3,7 mln złotych z NCBR na kształcenie przyszłych polonistów