Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Uniwersytecki Test Coopera - edycja wiosenna

25.05.2024

Uniwersytecki Klub Sportowy UJ serdecznie zaprasza środowisko akademickie Uniwersytetu Jagiellońskiego na organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Klub Sportowy Uniwersytet Jagielloński we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym Kraków i Akademickim Związkiem Sportowym – Uniwersytecki Test Coopera - 12 minut biegu dla siebie!
więcej o Uniwersytecki Test Coopera - edycja wiosenna
Trwające
calendar
Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

21.05.2024 - 26.05.2024

Copernicus Festival od lat pokazuje wzajemne przenikanie się kultury i nauki. W tym roku skupimy się na maszynach – przyjrzymy się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. W ciągu sześciu dni będzie można usłyszeć wykłady wybitnych ekspertów, wziąć udział w angażujących dyskusjach czy warsztatach a także zobaczyć inspirujące filmy i wystawy, nawiązujące do tegorocznego hasła festiwalu.
więcej o Copernicus Festival 2024: "Maszyna"
calendar
BO Małopolska: Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować

15.05.2024 - 14.06.2024

15 maja rozpoczął się decydujący etap 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, w ramach którego mieszkańcy Małopolski zdecydują, na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosować można do 14 czerwca. O głosy walczą aż 232 projekty.
więcej o BO Małopolska: Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować
calendar
Multimedialna wystawa "<span lang='en'>Accelerating Science</span>" zawitała do Krakowa

11.05.2024 - 26.05.2024

Europejskie Laboratorium Fizyki Cząstek CERN, największy ośrodek badawczy fizyki cząstek na świecie, obchodzi w tym roku 70-lecie powstania. Z tej okazji w Krakowie będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę, która prezentuje zagadnienia związane z fizyką cząstek elementarnych. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Multimedialna wystawa "Accelerating Science" zawitała do Krakowa
calendar
Wystawa "San i Aka. Rdzenne kultury Afryki Subsaharyjskiej"

10.05.2024 - 25.05.2024

Prezentowana ekspozycja jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom 10-lecia powstania Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych i VII Kongresu Afrykanistów Polskich. Jest wspólnym przedsięwzięciem Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych, Biblioteki Jagiellońskiej oraz Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, które w swoich zbiorach posiada znaczną kolekcję artefaktów afrykańskich.
więcej o Wystawa "San i Aka. Rdzenne kultury Afryki Subsaharyjskiej"
calendar
Wystawa "Pan na <span lang='la'>Collegium Maius</span>. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"

08.05.2024 - 30.08.2024

Wystawa jubileuszowa zorganizowana z okazji 60-lecia otwarcia Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które nastąpiło dokładnie 6 maja 1964 r. o godz. 11.00. Przez 6 dekad Collegium Maius, w którym mieści się placówka, stało się jednym z obowiązkowych punktów odwiedzin turystów z całego świata. Bywały tu również koronowane głowy, dyplomaci, osobistości świata nauki i sztuki. Zwiedzający wystawę zobaczą Collegium Maius od strony dotąd mało nieznanej.
więcej o Wystawa "Pan na Collegium Maius. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"
calendar
Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

10.04.2024 - 27.05.2024

W roku 2024 mija 60 lat od momentu powstania Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach Jubileuszu odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, z których jedno ma szczególny wymiar historyczny - w dniach od 14 do 15 września odbędzie się pierwszy w historii Zjazd Absolwentów UJ, otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli studia na naszej Uczelni, niezależnie od wydziału czy kierunku.
więcej o Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
calendar
Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"

01.03.2024 - 30.11.2024

1 marca br. rozpoczęła się 8. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"
calendar
7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy

20.02.2024 - 31.07.2024

Ideą przyświecającą Letniej Szkole CAQDAS TM jest doskonalenie kompetencji związanych z metodologią prowadzenia badań jakościowych i mieszanych oraz wykorzystanie nowych technologii informatycznych w komputerowej analizie danych jakościowych. 7. edycja Letniej Szkoły odbędzie się w dniach 2-7 września 2024
więcej o 7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy
calendar
Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS

12.02.2024 - 31.12.2024

Zapraszamy do udziału w kursie e-learningowym przygotowanym przez ekspertów z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem dr. hab. inż. Łukasza Tomczyka, prof. UJ w ramach projektu REMEDIS - Redefinicja Kompetencji Cyfrowych i Medialnych.
więcej o Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS
Wkrótce
calendar
Konferencja Naukowa "Szkoła 2024"

27.05.2024 - 28.05.2024

Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza pracowników naukowych, studentów, a także nauczycieli na Konferencję Naukową "Szkoła 2024". - Spotkamy się, by porozmawiać o szkole trzeciej dekady XXI wieku. Do dyskusji o edukacji włączą się badacze nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy - informują organizatorzy.
więcej o Konferencja Naukowa "Szkoła 2024"
calendar
Spotkanie wokół książki "Od Wiertowa do Skoniecznego"

28.05.2024

"Od Wiertowa do Skoniecznego. Chłopski los według kronikarzy, pamiętnikarzy i dokumentalistów" to książka badająca, jak film dokumentalny kształtował percepcję chłopów i wpływał na zmieniające się podejście do życia na wsi. Ramy czasowe, symbolicznie określone twórczością Dzigi Wiertowa i Zygmunta Skoniecznego, ukazują znaczenie tych obrazów w kształtowaniu narracji historycznych i społecznych.
więcej o Spotkanie wokół książki "Od Wiertowa do Skoniecznego"
calendar
Edukacja wobec wyzwań współczesności

06.06.2024 - 07.06.2024

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, Instytut Spraw Publicznych UJ, Zakład Przywództwa i Zarządzania w Edukacji wraz z Centrum Studiów nad Przywództwem Edukacyjnym UJ zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Edukacja wobec wyzwań współczesności", która stanowi kontynuację serii konferencji dotyczących kluczowych aspektów edukacji pod wspólnym tytułem "Dialog, współpraca, profesjonalizm".
więcej o Edukacja wobec wyzwań współczesności
calendar
Krakowskie Forum Biomedyczne

07.06.2024 - 08.06.2024

Forum zgromadzi ekspertów, naukowców oraz studentów z całego kraju, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia i badania w dziedzinie biomedycyny. Na uczestników czekają inspirujące wykłady eksperckie odkrywające tajniki genetyki, farmacji, nowych technologii i biotechnologii. Program obfituje także w warsztaty praktyczne oraz sesje dyskusyjne.
więcej o Krakowskie Forum Biomedyczne
calendar
Wykład Łojasiewicza

10.06.2024

Wydział Matematyki i Informatyki UJ zaprasza na tegoroczny wykład im. Stanisława Łojasiewicza zatytułowany „Nieskończoność jest dobrym przybliżeniem bardzo dużej skończoności”, który wygłosi prof. László Lovász z Instytutu Matematyki Alfréda Rényi Węgierskiej Akademii Nauk.
więcej o Wykład Łojasiewicza
calendar
Filozofia XVII - jej źródła i kontynuacje: idea wolności

26.06.2024 - 28.06.2024

Zakład Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności", która odbędzie się w Collegium Broscianum - siedzibie Instytutu Filozofii UJ.
więcej o Filozofia XVII - jej źródła i kontynuacje: idea wolności
calendar
IV Światowa Konferencja Edukacji Fizyki (4th WCPE)

26.08.2024 - 30.08.2024

Konferencja jest organizowana przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki UJ we współpracy z dwoma światowymi organizacjami: Groupe International de Recherche sur l'Enseignement de la Physique (GIREP wzv) oraz International Commission on Physics Education – Commission 14 (ICPE-C14) of the International Union for Pure and Applied Physics (IUPAP), przy udziale i wsparciu kilkunastu organizacji współpracujących z GIREP vzw, działających na wszystkich kontynentach na rzecz badań i rozwoju dydaktyki fizyki.
więcej o IV Światowa Konferencja Edukacji Fizyki (4th WCPE)
calendar
Migranci we współczesnym świecie: sprawiedliwość, solidarność, inkluzja

23.09.2024 - 25.09.2024

Instytut Socjologii UJ wraz z Komitetem Badań nad Migracjami, Instytutem Psychologii Stosowanej UJ i Jagiellońskim Centrum Badań Migracyjnych jest współorganizatorem konferencji "Migranci we współczesnym świecie sprawiedliwość, solidarność, inkluzja". Wydarzenie objął patronatem prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Migranci we współczesnym świecie: sprawiedliwość, solidarność, inkluzja
calendar
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości"

26.09.2024 - 27.09.2024

Koło Naukowe Tekstów Kultury UJ oraz Koło Naukowe Współczesnej Myśli Teoretycznoliterackiej UJ zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości". Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku w formie stacjonarnej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości"
calendar
Manggha and Manga: The Many Faces of Japan

03.10.2024 - 05.10.2024

Konferencja zorganizowana jest w 30. rocznicę powstania Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W 1994 r. w Krakowie otwarte zostało Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, powstałe z inicjatywy Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Katarzyny Zachwatowicz-Wajdy. Nazwa muzeum stanowi hołd dla kolekcjonera dzieł sztuki japońskiej Feliksa Jasieńskiego (1861-1929), który zafascynowany japońskimi drzeworytami przyjął właśnie taki pseudonim artystyczny.
więcej o Manggha and Manga: The Many Faces of Japan
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron