Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Koncert Uniwersytecki

28.09.2023

Utwory Karola Szymanowskiego i Zygmunta Noskowskiego zabrzmią w auli Collegium Novum UJ podczas kolejnego Koncertu Uniwersyteckiego. Wystąpi Malawski String Quartet w składzie: Joanna Konarzewska – I skrzypce, Paweł Stawarski – II skrzypce, Marek Ulański – altówka, Michał Dąbek – wiolonczela. Wykład zatytułowany "Metafizyczne presupozycje dzieła muzycznego" wygłosi prof. Sebastian Kołodziejczyk.
więcej o Koncert Uniwersytecki
calendar
<span lang="en">The Rise of the Digital Technocracy</span>

28.09.2023 - 29.09.2023

W imieniu Komitetu Organizacyjnego 1. międzynarodowej konferencji naukowej "The Rise of the Digital Technocracy" zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Jego głównym zamierzeniem jest uczynienie z naszego ośrodka akademickiego jednego z czołowych miejsc badań nad zjawiskiem "technokracji". Podczas konferencji uczestnicy będą debatować nad dwoma szerokimi zagadnieniami.
więcej o The Rise of the Digital Technocracy
Trwające
calendar
Konkurs fotograficzny Camera Jagellonica - edycja 2023

25.09.2023 - 31.10.2023

Zapraszamy do udziału w 7. edycji konkursu fotograficznego Camera Jagellonica, którego ideą jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz pokazanie aktualnych przedsięwzięć.
więcej o Konkurs fotograficzny Camera Jagellonica - edycja 2023
calendar
"Zobacz, by zrozumieć" - pokazy ciekawej chemii

23.09.2023 - 30.01.2024

21 września na Wydziale Chemii UJ rozpoczyna się nowa seria pokazów doświadczeń chemicznych "Zobacz, by zrozumieć - pokazy ciekawej chemii" organizowanych przez Fundację Pro Chemia. Pokazy adresowane są do uczniów liceum (klasy 1-4), którzy realizują chemię w zakresie rozszerzonym. W I semestrze pokazy będą się odbywać w czwartki o godzinie 13.30.
więcej o "Zobacz, by zrozumieć" - pokazy ciekawej chemii
calendar
Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata

27.04.2023 - 04.10.2023

W związku z rocznicą 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w najbliższych miesiącach zobaczyć będzie można wystawę autorstwa prof. Aleksandra Skotnickiego poświęconą słynnemu astronomowi.
więcej o Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata
calendar
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

28.10.2022 - 31.12.2023

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków
Wkrótce
calendar
Małopolska Noc Naukowców 2023

29.09.2023

Czy nauka jest tylko dla naukowców? Oczywiście, że nie! To może być pasja, własny rozwój, poznawanie świata i wiedza, która bywa bardzo przydatna na co dzień. Jak co roku, w ostatni piątek września zapraszamy na Noc Naukowców do sal i laboratoriów.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2023
calendar
Rozmowa o książce "Model polityka popularnego w krajach anglosaskich"

29.09.2023

Co sprawia, że niektórzy politycy utrzymują popularność nawet po kilku latach rządzenia czy sprawowania urzędu? Czy jest to wynik ich ciężkiej pracy, czy wrodzonych cech? Jaki wpływ na sukces wyborczy ma stworzony przez sztaby wizerunek kandydata? Odpowiedzi m.in. na te pytania poszukamy podczas rozmowy on-line Agnieszki Andreasik z Jarosławem Flisem i Pawłem Rogalińskim, autorem książki "Model polityka popularnego w krajach anglosaskich".
więcej o Rozmowa o książce "Model polityka popularnego w krajach anglosaskich"
calendar
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Ex Oriente Lux"

29.09.2023 - 30.09.2023

Koło Naukowe Iranistyki UJ i Koło Naukowe Filologów Klasycznych UJ zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Ex Oriente Lux - Przenikanie się cywilizacji irańskiej i grecko-rzymskiej od starożytności po współczesność", która odbędzie się w trybie hybrydowym - w Collegium Paderevianum oraz na platformie MS Teams. Udział w konferencji mogą wziąć zarówno osoby na studiach licencjackich, magisterskich, jak i doktoranckich.
więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Ex Oriente Lux"
calendar
Konferencja ECAI 2023 w Krakowie

30.09.2023 - 04.10.2023

European Conference on Artificial Intelligence (ECAI) to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie sztucznej inteligencji w Europie i na świecie. Konferencja, organizowana od ponad 40 lat przez europejskie stowarzyszenie AI jest miejscem spotkań czołowych naukowców i ekspertów w tej dziedzinie.
więcej o Konferencja ECAI 2023 w Krakowie
calendar
Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

01.10.2023

Uroczyste rozpoczęcie 660. roku akademickiego w naszej uczelni odbędzie się w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Transmisję z uroczystości można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2023/2024
calendar
Sprawdź swoją formę i weź udział w Uniwersyteckim Teście Coopera

07.10.2023

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ zaprasza całe środowisko akademickie najstarszej polskiej uczelni na Uniwersytecki Test Coopera. Pierwszy bieg wystartuje o godzinie 9.00. Kolejne rozpoczynają się w odstępach 15-minutowych, ostatni o godz. 13.30. Biegi odbywają się przy pod warunkiem zgłoszenia się minimum 5 biegaczy.
więcej o Sprawdź swoją formę i weź udział w Uniwersyteckim Teście Coopera
calendar
Nabór do Chórów Akademickich UJ

07.10.2023 - 14.10.2023

Lubisz śpiewać? Śpiewaj z nami! Chóry Akademickie Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do wspólnego śpiewania. Uczestnicz z nami w życiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, najważniejszych uroczystościach, wspaniałych koncertach i innych projektach artystycznych.
więcej o Nabór do Chórów Akademickich UJ
calendar
V Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego - <span lang="en">Human Week</span>

09.10.2023 - 13.10.2023

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości mieszkańców Krakowa w kwestii zagrożeń, jakie mogą wywołać problemy psychiczne, zainteresowanie mieszkańców tematyką zdrowia psychicznego poprzez różne wydarzenia kulturalne i sportowe oraz zwrócenie uwagi na istotność realnej pomocy, która jest powinna zastąpić stygmatyzację osób borykających się z problemami psychicznymi.
więcej o V Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego - Human Week
calendar
Antybohater czy złoczyńca?

12.10.2023 - 13.10.2023

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, zaplanowanej jako spotkanie młodych badaczy interesujących się sposobami kreacji i recepcji bohaterów literackich, zwłaszcza tych przejawiających zachowania nieakceptowane społecznie, a także etycznego wymiaru podejmowania tej tematyki w dziełach kultury. Celem konferencji jest także integracja środowisk studentów i doktorantów, w tym wzajemny transfer wiedzy i kompetencji.
więcej o Antybohater czy złoczyńca?
calendar
The Heritage of the D’Anjou Dynasty in Central Europe

19.10.2023 - 20.10.2023

Konferencja dotyczyć będzie obecności członków dynastii Andegawenów i związanego z nią dziedzictwa w pejzażu kulturowym i tekstach kultury w Europy Środkowej i Wschodniej, zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Kraków i Zadar to ośrodki symbolizujące północną i południową część ich władztwa.
więcej o The Heritage of the D’Anjou Dynasty in Central Europe
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron