Prof. Andrzej Betlej nadal w Radzie Muzeum Łazienki Królewskie

Prof. Andrzej Betlej nadal w Radzie Muzeum Łazienki Królewskie

01.02.2023
W Warszawie odbyła się uroczystość powołania członków Rady Muzeum przy Muzeum Łazienki Królewskie na kadencję 2022-2026. Członkiem do tego gremium przez kolejne 4 lata pozostanie dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego i jednocześnie dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.
więcej o Prof. Andrzej Betlej nadal w Radzie Muzeum Łazienki Królewskie
Nowa wizja uniwersyteckiej współpracy międzynarodowej w ramach projektu <span lang="en">European Degree label</span>

31.01.2023
Ogólnoeuropejskie konsorcjum sześciu związków uniwersyteckich uzyskało wsparcie Komisji Europejskiej dla ED-AFFICHE dotyczące pilotażu European Degree label finansowanego z programu Erasmus+. Ta bezprecedensowa współpraca umożliwi uniwersytetom europejskim: Una Europa, 4EU+, CHARM-EU,EC2U, EU-CONEXUS i Unite! podjęcie odważnych kroków w kierunku realizacji European Degree label. Korzystając ze wspólnej wiedzy eksperckiej, konsorcjum będzie dążyć do usprawnienia procesu opracowywania wspólnych dyplomów, co stanowi główny element projektu.
więcej o Nowa wizja uniwersyteckiej współpracy międzynarodowej w ramach projektu European Degree label
Uniwersytet Jagielloński z własną misją kosmiczną w ramach grantu ERC

Uniwersytet Jagielloński z własną misją kosmiczną w ramach grantu ERC

31.01.2023
Kolejne rozdanie prestiżowych grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). 3 mln euro na realizację projektu HYADES, w ramach którego powstanie dedykowany teleskop kosmiczny do obserwacji wodoru i deuteru wokół małych ciał w Układzie Słonecznym, przyznano dr. Michałowi Drahusowi. 5-letni projekt realizowany będzie na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet Jagielloński z własną misją kosmiczną w ramach grantu ERC
Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ

Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ

31.01.2023
Sukcesem Reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończył się półfinałowy turniej AMP w futsalu kobiet, który rozegrany został w dniach od 26 do 29 stycznia na akademickich arenach Lublina. Podopieczne Bartłomieja Łukacza i Krzysztofa Mastalerza przez rozgrywki grupowe przeszły niczym tornado, a w dalszej części turnieju potwierdziły tylko swój potencjał.
więcej o Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ
UJ zakończył rozbudowę kampusu filologicznego w centrum Krakowa

UJ zakończył rozbudowę kampusu filologicznego w centrum Krakowa

30.01.2023
Dobiegła końca modernizacja Małego Paderevianum. Użytkownikami nowoczesnego obiektu będą instytuty Filologii Klasycznej oraz Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki. Inwestycja pochłonęła kilkanaście milionów zł. - To dobrze ulokowane pieniądze. Kampus filologiczny został domknięty. Mamy własną wieżę Babel i obiecujemy, że nie pomieszamy w niej języków - przekonuje dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Władysław Witalisz, prof. UJ.
więcej o UJ zakończył rozbudowę kampusu filologicznego w centrum Krakowa