Nowe studia podyplomowe na UJ - „Biznes w biotechnologii"

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ w konsorcjum z Jagiellońskim Centrum Innowacji uruchamia nowy kierunek interdyscyplinarnych studiów podyplomowych "Biznes w biotechnologii" przygotowanych z myślą o osobach zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w life science oraz wiążących karierę zawodową z tą branżą. Głównym atutem studiów jest oparcie programu studiów na zajęciach praktycznych oraz analizach przypadków. Znakomita większość zaangażowanych wykładowców to praktycy, menedżerowie i członkowie kadry zarządzającej.

Rekrutacja rozpoczyna się 11 czerwca. Więcej informacji oraz zarys programu na stronie www.jci.pl/studia.

Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej, komercjalizacją nauki i/lub transferem technologii. W szczególności projekt skierowany jest do:

• osób zamierzających zorganizować i prowadzić działalność gospodarczą związaną z biotechnologią lub branżami pokrewnymi;
  • osób pracujących na stanowiskach kierowniczych zainteresowanych podnoszeniem poziomu innowacyjności przedsiębiorstw;
  • absolwentów studiów ekonomicznych;
  • absolwentów studiów przyrodniczych (w szczególności biotechnologii).

Wykształcenie biotechnologiczne nie jest warunkiem wzięcia udziału w projekcie. Program studiów przewiduje zajęcia wyrównawcze dla osób nie związanych dotychczas z obszarem nauk przyrodniczych (life science), jak i dla osób mających mniejsze doświadczenie w zakresie zarządzania.

Wykłady i ćwiczenia będą prowadzone na terenie Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz w Parku Life Science w Krakowie. Część wykładów będzie prowadzona w trybie video-konferencyjnym. Zagraniczni eksperci poprowadzą wykłady przez internet.

Zajęcia będą się odbywać podczas zjazdów weekendowych dwa razy w miesiącu. Studia realizowane będą w dwóch semestrach po około 60 godzin wykładowych i 40 godzin zajęć praktycznych na semestr. Zajęcia zgrupowane będą w bloki tematyczne.

Absolwent studiów podyplomowych "Biznes w biotechnologii" uzyska wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej w biznesie life science (organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem), ze szczególnym uwzględnieniem biotechnologii oraz przy założeniu intensywnego wdrażania procesów transferu technologii i zarządzania innowacjami.

Data opublikowania: 21.05.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka