Kolejne Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie za nami

23 listopada w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ odbyła się kolejna edycja szkoleń Ars Mollis połączonych z inicjatywą Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie, która realizowana jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki. Szkolenie z wystąpień medialnych oraz z umiejętności miękkich w komunikacji naukowej prowadzone było przez ekspertki ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki - dr inż. Marcelinę Jureczko oraz dr inż. Natalię Schmidt-Polończyk.

Kilkunastu naukowców i ekspertów z UJ miało okazję wraz z nimi poszerzyć praktyczne umiejętności w zakresie popularyzacji nauki. Uczestnicy dowiedzieli się jak dostosowywać przekazywane treści do odpowiednich grup docelowych i kanałów komunikacji oraz jak wykorzystywać nowe media w popularyzacji. Mieli także okazję na przećwiczenie wystąpień medialnych w trakcie pracy z kamerą.

Drugą częścią spotkania były tzw. "szybkie randki", czyli rozmowy jeden na jeden naukowców z dziennikarzami w formie znanej jako "speed dating". Głównym celem "randek" było nawiązanie współpracy między przedstawicielami uczelni i mediów oraz wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania wiedzy oraz propagowania badań naukowych.

Szkolenie Ars Mollis i Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie to projekt zainicjowany w 2014 roku przez Centrum Nauki Kopernik. W 2017 roku do organizatorów dołączyło Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki. Obecnie spotkania szkoleniowe dla naukowców, połączone z działaniami medialnymi, odbywają się regularnie w kilku ośrodkach akademickich w Polsce.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau