Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

9
Sunday
09.12.2018
add-new-event
Ongoing
Ultrasonografia w medycynie ratunkowej
Calendar Ultrasonografia w medycynie ratunkowej

08.12.2018 - 09.12.2018

Komitet organizacyjny konferencji "Ultrasonografia w medycynie ratunkowej" zaprasza przedstawicieli środowiska medycznego do udziału w niniejszym spotkaniu, które ma na celu podniesienie świadomości uczestników-praktyków oraz teoretyków na zastosowanie ultrasonografii w stanach zagrożenia życia. Organizatorzy chcę zachęcić przedstawicieli środowiska akademickiego do implementacji i rozwoju tych zagadnień dla podniesienia jakości leczenia pacjentów.
Read More o Ultrasonografia w medycynie ratunkowej
Dyskurs władzy
Calendar Dyskurs władzy

08.12.2018 - 09.12.2018

Wydział Filozoficzny UJ oraz Ośrodek Badawczy Facta Ficta w Krakowie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji "Dyskurs władzy". Miejscem dwudniowych obrad będzie Collegium Broscianum UJ.
Read More o Dyskurs władzy
Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim. Ruszyły zapisy
Calendar Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim. Ruszyły zapisy

09.11.2018 - 09.01.2019

Biuro Sportu UJ zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim, które zostaną rozegrane w 11 stycznia 2019 r. na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej. Do wzięcia udziału uprawnieni są studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego (w tym Collegium Medicum) oraz ich małoletnie dzieci (do lat 12). Zgłoszenia przyjmowane będą do 9 stycznia (do godz. 12.30) w siedzibie Biura Sportu UJ przy ul. Piastowskiej 26 d.
Read More o Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim. Ruszyły zapisy
Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej
Calendar Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej

18.10.2018 - 06.03.2019

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza studentów, doktorantów i pracowników do udziału w dwóch turniejach futsalu mężczyzn - Uniwersyteckiej Lidze Sportowej (ULS). Nieustanne zainteresowanie piłką nożną i futsalem sprawia, że w każdym roku akademickim wspieramy rywalizację drużyn wydziałowych UJ.
Read More o Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej
8. cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS UJ
Calendar 8. cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS UJ

09.10.2018 - 22.01.2019

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zaprasza do udziału w 8. cyklu wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki", które odbywać się będą we wtorki 2 razy w miesiącu na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ. Po wykładzie będzie możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Szczegółowy program publikujemy poniżej.
Read More o 8. cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS UJ
Soon
Ars Docendi - rozwijanie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich i doktorantów
Calendar Ars Docendi - rozwijanie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich i doktorantów

10.12.2018

Biuro Doskonalenia Kompetencji Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Radą na rzecz Doskonalenia Dydaktyki Akademickiej "Ars Docendi" zapraszają osoby zainteresowane budowaniem kultury jakości w szkołach wyższych, profesjonalizacją roli nauczyciela akademickiego, rozwojem kompetencji dydaktycznych doktorantów i wykładowców do udziału w III konferencji "Ars Docendi - rozwijanie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich i doktorantów".
Read More o Ars Docendi - rozwijanie kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich i doktorantów
Zachować dziedzictwo polskiej przestrzeni kulturowej dla przyszłości
Calendar Zachować dziedzictwo polskiej przestrzeni kulturowej dla przyszłości

10.12.2018 - 11.12.2018

Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska oraz Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków zapraszają na ogólnopolską konferencję - zorganizowaną w 100-lecie powstania niepodległych służb ochrony zabytków w Polsce - "Zachować dziedzictwo polskiej przestrzeni kulturowej dla przyszłości". Wydarzeniu patronuje rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
Read More o Zachować dziedzictwo polskiej przestrzeni kulturowej dla przyszłości
Wystawa "Obecność muzyki Oliviera Messiaena w Polsce"
Calendar Wystawa

10.12.2018 - 25.01.2019

Wystawa w Bibliotece Jagiellońskiej zorganizowana została w 110. rocznicę urodzin kompozytora. Wernisaż uświetni koncert "Olivier Messiaen i kompozytorzy Krakowa - K. Penderecki, Z. Bujarski i M. Stachowski".
Read More o Wystawa "Obecność muzyki Oliviera Messiaena w Polsce"
Wykład profesora Piotra Sztompki
Calendar Wykład profesora Piotra Sztompki

11.12.2018

Zakład Badań Kultury Współczesnej IS UJ oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na wykład prof. Piotra Sztompki "O pojęciu kultury raz jeszcze. Klasyczna koncepcja kultury w nowym, oryginalnym ujęciu". Spotkanie odbędzie 11 grudnia w siedzibie IS UJ.
Read More o Wykład profesora Piotra Sztompki
Promocja książki pod redakcją prof. Stanisława Grodziskiego
Calendar Promocja książki pod redakcją prof. Stanisława Grodziskiego

11.12.2018

Spotkanie promujące książkę „Wkład krakowskiego i ogólnopolskiego środowiska prawniczego w budowę podstaw ustrojowych III Rzeczypospolitej (1980-1994). Projekty i inicjatywy ustawodawcze, ludzie, dokonania i oceny” pod redakcją Stanisława Grodziskiego odbędzie się w dniu 11 grudnia 2018 r. o godzinie 13.00 w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Read More o Promocja książki pod redakcją prof. Stanisława Grodziskiego
Kraków mniej znany: Historia medycyny na przestrzeni wieków
Calendar Kraków mniej znany: Historia medycyny na przestrzeni wieków

13.12.2018

Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Kraków mniej znany" dedykowanego osobom niewidomym i słabowidzącym. Uczestnikom zostaną przybliżone dzieje medycyny, wynalazki, które zrewolucjonizowały leczenie, a także dawne instrumenty medyczne z bogatej kolekcji zakonu bonifratrów. Na spotkanie obowiązują zapisy.
Read More o Kraków mniej znany: Historia medycyny na przestrzeni wieków
Zarządzanie informacją w organizacji: metodologia, narzędzia, praktyka
Calendar Zarządzanie informacją w organizacji: metodologia, narzędzia, praktyka

14.12.2018

Koło Naukowe Studentów Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na V Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencją Naukową "Zarządzanie informacją w organizacji: metodologia, narzędzia, praktyka". W głównym obszarze naszych zainteresowań znajduje się w tym roku zagadnienie zarządzania informacją w organizacjach społeczeństwa wiedzy.
Read More o Zarządzanie informacją w organizacji: metodologia, narzędzia, praktyka
XVIII edycja konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
Calendar XVIII edycja konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

14.12.2018

Zapraszamy na wręczenie Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego.
Read More o XVIII edycja konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
O Pusłowskim w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości
Calendar O Pusłowskim w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

14.12.2018

Czy da się wyliczyć wszystkie pola aktywności Xawerego Pusłowskiego? Zapewne nie, choć o tej patriotycznej warto w sposób szczególny pamiętać zwłaszcza, że odnowiona niepodległa Polska obchodzi właśnie setne urodziny. Od 14 grudnia zapraszamy do pałacu Pusłowskich na nową wystawę Muzeum UJ, tym razem organizowaną wspólnie z Instytutem Muzykologii UJ. Niezwykłym bohaterem tej ekspozycji będzie Xawery Pusłowski.
Read More o O Pusłowskim w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości
Muzyka w filmie
Calendar Muzyka w filmie

14.12.2018

Konferencja Młodych Filmoznawców "Muzyka w filmie" (KMF) to wspólny projekt studentek Instytutu Pedagogiki i Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ. Wydarzeniu przyświeca cel zdobywania szlifów organizacji wydarzeń związanych z upowszechnianiem kultury filmowej, a także stworzenie przestrzeni dla stawiania pierwszych kroków na konferencji naukowej dla przyszłych badaczy i teoretyków filmu.
Read More o Muzyka w filmie
Back to Top

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj