Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Ongoing
calendar
Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim

17.11.2021 - 12.01.2022

Biuro Sportu UJ zaprasza studentów, doktorantów i pracowników naszej uczelni (w tym Collegium Medicum) oraz ich małoletnie dzieci (do lat 12) do wzięcia udziału w Mistrzostwach Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim, które zostaną rozegrane w dniu 14 stycznia 2022 r., na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej.
Read More o Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim
calendar
Konferencja "Język trzeciego tysiąclecia. Język na pograniczach komunikacji"

12.11.2021 - 31.12.2021

Celem dwunastej edycji konferencji „Język trzeciego tysiąclecia” jest integracja międzynarodowego środowiska naukowego oraz debata nad najbardziej aktualnymi zagadnieniami teoretycznymi oraz praktycznym wymiarem szeroko pojmowanej komunikacji: interpersonalnej, społecznej, międzyjęzykowej i międzykulturowej.
Read More o Konferencja "Język trzeciego tysiąclecia. Język na pograniczach komunikacji"
calendar
Wystawa "Herby w Polsce i zasady ich konstruowania"

09.11.2021 - 23.12.2021

Wystawa poświęcona jest polskiej heraldyce od średniowiecza do czasów współczesnych. Jej celem jest zaprezentowanie procesu powstawania herbów, ich roli, zasad ich tworzenia oraz obecnych reguł ich konstruowania. Ekspozycja mam za zadanie popularyzację genealogii i heraldyki polskiej i wskazanie znaczenia tych nauk dla społeczeństwa.
Read More o Wystawa "Herby w Polsce i zasady ich konstruowania"
calendar
Narciarski obóz sylwestrowy

08.11.2021 - 07.12.2021

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego i członków ich najbliższej rodziny do wzięcia udziału w corocznym narciarskim obozie sylwestrowym. W programie wyjazdu przewidziane są: nauka jazdy na nartach pod okiem profesjonalnych instruktorów narciarskich, uroczysta kolacja sylwestrowa, kulig.
Read More o Narciarski obóz sylwestrowy
calendar
Naukowe Czwartki na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ

14.10.2021 - 03.01.2022

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) ma przyjemność zaprosić nauczycieli i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu Naukowe Czwartki. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu (godz. 10.30) w siedzibie WFAIS UJ przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11.
Read More o Naukowe Czwartki na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ
calendar
Cykl Bliżej Nauki na Wydziale FAIS UJ

12.10.2021 - 25.01.2022

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) zaprasza wszystkich zafascynowanych nauką mieszkańców Krakowa (i nie tylko) do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu Bliżej Nauki. Spotkania z przedstawicielami świata nauki będą odbywać się dwa razy w miesiącu we wtorki o godz. 18.15.
Read More o Cykl Bliżej Nauki na Wydziale FAIS UJ
calendar
"W nurcie czasu. Romuald Oramus" - nowa wystawa w Muzeum UJ

08.10.2021 - 15.01.2022

Główną inspiracją dla prezentowanej w lektoriach Collegium Maius wystawy "W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981–2021" była seria malarska i graficzna z motywami średniowiecznych katedr.
Read More o "W nurcie czasu. Romuald Oramus" - nowa wystawa w Muzeum UJ
calendar
Zgłaszanie kandydatów do drugiej edycji Nagrody im. Franka Wilczka

30.09.2021 - 28.02.2022

Do 28 lutego 2022 roku można składać aplikacje konkursowe do drugiej edycji Nagrody im. Franka Wilczka. Nagroda została ustanowiona w celu uhonorowania młodych, wybitnych naukowców, którzy dokonali znaczącego odkrycia w dziedzinie fizyki, astronomii lub pokrewnych dziedzin nauki.
Read More o Zgłaszanie kandydatów do drugiej edycji Nagrody im. Franka Wilczka
calendar
"Prawo Przyszłości" - nowy podcast na Uniwersytecie Jagiellońskim

23.07.2021 - 31.12.2021

"Prawo Przyszłości" to pierwszy polski podcast poświęcony interakcjom między prawem i naukami empirycznymi, nowoczesnymi technologiami oraz współczesnymi zjawiskami społecznymi i cywilizacyjnymi. Prowadzony jest przez dr Ewę Górską i wydawany przez Future Law Lab na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Read More o "Prawo Przyszłości" - nowy podcast na Uniwersytecie Jagiellońskim
calendar
Wystawa wirtualna "Oblicza samotności w kulturze"

01.03.2021 - 31.12.2021

Można już oglądać wystawę on-line "Oblicza samotności w kulturze", którą na przestrzeni dwóch lat przygotowali pracownicy Biblioteki Jagiellońskiej. Jej premierę i ostateczny wirtualny charakter wymusiła pandemia.
Read More o Wystawa wirtualna "Oblicza samotności w kulturze"
calendar
Wystawa poświęcona życiu i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego

09.11.2020 - 31.12.2021

"Paderewski… Paderewski…" to tytuł okolicznościowej wystawy online, którą z okazji przypadającej 6 listopada 2020 roku 160. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego przygotowała Biblioteka Jagiellońska. Prezentowane są na niej zbiory rękopiśmienne, w tym unikalny zapis nutowy na fortepian, graficzne i dokumenty życia społecznego.
Read More o Wystawa poświęcona życiu i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego
Soon
calendar
Seminarium w piątą rocznicę śmierci profesora Pawła Sarneckiego

03.12.2021

W seminarium udział wezmą m. in. prof. Maria Kruk oraz prof. Leszek Garlicki. Ze względu na wymogi epidemiologiczne wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej.
Read More o Seminarium w piątą rocznicę śmierci profesora Pawła Sarneckiego
calendar
Targi Pracy online

06.12.2021 - 10.12.2021

Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego to wydarzenie, które odbywa się dwa razy do roku (w semestrze letnim i w semestrze zimowym). Każda edycja jest okazją do spotkania z pracodawcami, obejrzenia ciekawych prezentacji i zapoznania się z możliwościami rozwoju zawodowego.
Read More o Targi Pracy online
calendar
Spotkania Mistrzowskie. Wykład prof. Krzysztofa T. Koneckiego

09.12.2021

Wykład pt. "Idea towarzyskości i nietowarzyskości. Kilka uwag o ładzie interakcyjnym we współczesnej Polsce" odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie.
Read More o Spotkania Mistrzowskie. Wykład prof. Krzysztofa T. Koneckiego
calendar
Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej

09.12.2021

Na parkiecie spotkają się drużyny organizatorów akcji - uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie oraz partnerów przedsięwzięcia - pracowników UJ, UJ Collegium Medicum oraz Szpitala Uniwersyteckiego. Celem przedsięwzięcia jest integracja środowisk, promowanie zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim charytatywne wsparcie Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
Read More o Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej
calendar
Na kogo polują łowcy pedofilów? Dyskusja o prawnych aspektach groomingu

09.12.2021

Koło Naukowe Kryminalistyki UJ zaprasza na spotkanie dyskusyjne „Kogo łowią łowcy pedofilów? Prawne aspekty groomingu”, podczas którego zostanie przeanalizowane zjawisko społeczne, określane już powszechnie jako działalność tzw. łowców pedofilów. Gościem będzie dr hab. Mikołaj Małecki z UJ, prezes Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego, twórca społeczności Dogmaty Karnisty i kanału Pole Karne, autor wielu publikacji poświęconych między innymi groomingowi.
Read More o Na kogo polują łowcy pedofilów? Dyskusja o prawnych aspektach groomingu
Back to Top