Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Selected Day
calendar
Rola NGOs i IGOs w procesie wsparcia migrantów i uchodźców wojennych. Studium przypadku: Polska

23.03.2023

Działające przy Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju zaprasza na spotkanie z przedstawicielami IGOs i NGOs zaangażowanymi w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Celem spotkania u jest wymiana doświadczeń z praktycznej działalności organizacji, współpracy z administracją publiczną, jak też wskazanie wyzwań stojących przez organizacjami oraz sposobów na zwiększenie efektywności ich działania.
Read More o Rola NGOs i IGOs w procesie wsparcia migrantów i uchodźców wojennych. Studium przypadku: Polska
Ongoing
calendar
Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"

16.03.2023 - 15.06.2023

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji "Naukowych Czwartków", którą 16 marca br. rozpocznie dr Grzegorz Stachowski, wygłaszając wykład "Fotometria: jak zmierzyć światło gwiazd".
Read More o Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"
calendar
Cykl wykładów "Bliżej Nauki" powraca stacjonarnie

14.03.2023 - 30.05.2023

Jak wyglądałaby współczesna medycyna bez zastosowania w niej wielu odkryć z dziedziny fizyki? W jaki sposób fizycy mogą poprawić jakość życia społeczeństwa oraz przyczynić się do ochrony jego zdrowia i życia? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas wykładów w ramach kolejnej edycji "Bliżej Nauki", którą już 14 marca rozpocznie prof. Wojciech Gawlik, opowiadając o kwantach i spinach dla lekarza i pacjenta.
Read More o Cykl wykładów "Bliżej Nauki" powraca stacjonarnie
calendar
Wystawa "Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin"

13.03.2023 - 30.06.2023

Wystawa stworzona została przez Polsko-Kanadyjskie Stowarzyszenie Biznesmenów i Profesjonalistów w Windsor. Pomysłodawcą wystawy jest jego prezes - Jerzy Barycki, działacz społeczny, dokumentalista oraz promotor Polski w Kanadzie i Kanady w Polsce. Wystawy, których był inicjatorem pokazywane były w różnych miastach Kanady oraz kilkukrotnie w Parlamencie Ontaryjskim (Toronto) i Federalnym (Ottawa).
Read More o Wystawa "Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin"
calendar
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

28.10.2022 - 31.12.2023

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Read More o Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków
Soon
calendar
Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

24.03.2023

24 marca 2023 roku odbędzie się stacjonarny Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy od godz. 9.00 do godz.15.00 do Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie.
Read More o Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego
calendar
Bażancie szaty oraz korona smoka i feniksa

24.03.2023

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza wszystkich na wykład dr Magdaleny Greli-Chen "Bażancie szaty oraz korona smoka i feniksa - cesarzowe Song i Ming i ich współczesne naśladowczynie". Wydarzenie w ramach z cyklu "Tradycyjne chińskie stroje" odbędzie się w najbliższy piątek w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie. Wstęp wolny.
Read More o Bażancie szaty oraz korona smoka i feniksa
calendar
Beethoven - między Wschodem a Zachodem

24.03.2023 - 07.04.2023

Na wystawie rękopisów zorganizowanej w ramach 27. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena prezentowane będą autografy muzyczne, fragmenty korespondencji, czystopisy dzieł symfonicznych oraz robocze zapiski kompozytora.
Read More o Beethoven - między Wschodem a Zachodem
calendar
18. Studencki Festiwal Informatyczny

30.03.2023 - 01.04.2023

Studencki Festiwal Informatyczny jest międzynarodową konferencją organizowaną od 2005 r. przez studentów dla wszystkich zainteresowanych informatyką i nowymi technologiami. Co roku, w Krakowie, jednoczy ona pochodzących z całej Polski informatyków, a także wszystkich pasjonatów tej dziedziny, niezależnie od ich profesji.
Read More o 18. Studencki Festiwal Informatyczny
calendar
Forum Seniora

05.04.2023

Forum Seniora to seria ciekawych wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych. Po ponad dwóch latach pandemicznej przerwy wiosenna edycja wydarzenia dedykowanego nestorom odbędzie się stacjonarnie w Auditorium Maximum UJ. Gościem specjalnym będzie Marcin Daniec.
Read More o Forum Seniora
calendar
Międzynarodowa konferencja studentów kierunków medycznych

13.04.2023 - 15.04.2023

International Medical Students’ Conference (IMSC) to coroczne wydarzenie organizowane przez Studenckie Towarzystwo Naukowe UJ CM propagujące studencką działalność naukową oraz stwarzające forum do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami ośrodków naukowych z całego świata.
Read More o Międzynarodowa konferencja studentów kierunków medycznych
calendar
Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie

19.04.2023

Trwa nabór tekstów do monografii i zgłoszeń do czynnego udziału w sesji posterowej podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Młodzi o Sporcie" organizowanej przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ oraz Instytut Przedsiębiorczości UJ. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest zarządzanie zmianą. Organizatorzy akceptują jednak prace o szerokiej tematyce łączącej nauki społeczne i humanistyczne ze sportem.
Read More o Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie
calendar
April Conference Fifteen: Humanity, Humanities

20.04.2023 - 22.04.2023

W roku 1978 Jerzy Strzetelski i Zygmunt Mazur z Instytutu Filologii Angielskiej (IFA) UJ zorganizowali konferencję, która zapoczątkowała cykl organizowanych co trzy lata spotkań naukowych, znanych jako „April Conference”. W 2023 r. po raz piętnasty IFA UJ zgromadzi uczonych z różnych obszarów anglistyki i amerykanistyki: literaturoznawstwa, językoznawstwa ogólnego i stosowanego, przekładoznawstwa, kulturoznawstwa, metodyki nauczania j. angielskiego i innych. Tegoroczne wydarzenie zatytułowane jest Humanity/Humanities
Read More o April Conference Fifteen: Humanity, Humanities
calendar
Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"

22.04.2023

Głównym celem studencko-doktoranckiej konferencji naukowej jest walka ze stereotypem ograniczającym pole badawcze nauk pomocniczych historii do tematyki mediewistycznej oraz nowożytniczej. Źródła historyczne oferują tymczasem równie ciekawą perspektywę na dziedzictwo XIX oraz XX stulecia. Dokument, pieczęć, banknot, strój, plakat, pocztówka, czy fotografia - to tylko niektóre inspiracje.
Read More o Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"
calendar
Wystawa znaczków i kart pocztowych z motywami kopernikańskimi

26.04.2023 - 30.09.2023

Zaprezentowane zostaną reprodukcje wybranych znaczków i kart pocztowych z wizerunkami Kopernika, które pochodzą z różnych zakątków świata. Obiekty stanowią fragment prywatnych zbiorów profesora Aleksandra B. Skotnickiego. Prezentowanym obiektom towarzyszyć będzie narracja przybliżająca sposoby upamiętniania wielkiego astronoma.
Read More o Wystawa znaczków i kart pocztowych z motywami kopernikańskimi
Back to Top