Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Sukcesy naszych szachistów

Dużym sukcesem Reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończyły się tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach, które odbyły się w dniach 10-12 stycznia w Zabrzu.

W zawodach indywidualnych jak zwykle nie zawiódł mentor i nieoficjalny lider drużyny Maciej Brzeski, który w kategorii Uniwersytetów zdobył złoty medal, a na trzecim miejscu w tej samej klasyfikacji uplasował się Michał Matuszewski. Niewiele do medalu zabrakło również naszym reprezentantkom. Sabina Jabłońska i Joanna Kasperek zajęły odpowiednio 4. i 6. miejsce w analogicznej klasyfikacji wśród kobiet.

Zdecydowanie większą niespodziankę nasi reprezentanci sprawili w turnieju drużynowym zdobywając brązowy medal, co pozwoliło zwyciężyć w klasyfikacji długofalowej wśród Uniwersytetów. W drodze ku podium nasza drużyna rozgromiła m.in. inne krakowskie uczelnie (6:0 z Uniwersytetem Ekonomicznym i 5,5:0,5 z Politechniką Krakowską) by w przedostatniej rundzie zdecydowanie pokonać obrońcę tytułu, a zarazem najwyżej rozstawioną drużynę Uniwersytetu Warszawskiego 4,5:1,5.

W ostatnim pojedynku nasi zawodnicy stoczyli bój o medale z drużyną z Akademii Górniczo-Hutniczej. Pasjonująca walka, niezwykłe emocje, a ostatecznie końcowe zwycięstwo 3,5:2,5 pozwoliło cieszyć się uniwersyteckim szachistom z 3 miejsca.

Dwa medale w zawodach indywidualnych, brązowy medal w turnieju drużynowym, a przede wszystkim zwycięstwo i złoty medal w klasyfikacji ogólnej Uniwersytetów należy uznać za ogromny sukces, z którego można być dumnym.