Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Lista wiadomości

wizyta wiadomość

Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ

15.10.2019
15 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Jego Wysokość szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, członek Najwyższej Rady Federalnej tego państwa. W trakcie wizyty dr Sultan Al Qasimi otrzymał złoty medal „Plus Ratio Quam Vis” m.in. za działalność na polu kultury i nauki oraz zasługi w budowie mostów między cywilizacjami.
Read More o Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ

Dom Ronalda McDonalda od lat 4 wspiera rodziny pacjentów USD

15.10.2019
379 rodzin, prawie 42 tys. noclegów i niemal 8 tys. godzin wolontariatu - takimi liczbami może pochwalić się Dom Ronalda McDonalda. Nowoczesny obiekt działa przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu (USD) i jest miejscem odpoczynku oraz wsparcia dla rodziców małych pacjentów z chorobami onkologicznymi.
Read More o Dom Ronalda McDonalda od lat 4 wspiera rodziny pacjentów USD
uroczystość

Święto Edukacji Narodowej na UJ

14.10.2019
W rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołanej uchwałą Sejmu 14 października 1773 roku, dzień tej obchodzony jest w Polsce jako Święto Edukacji Narodowej.
Read More o Święto Edukacji Narodowej na UJ
mobilna

Doktorantka z WBBiB UJ stypendystką L’Oréal Dla Kobiet i Nauki

14.10.2019
Paulina Marona, doktorantka na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ), otrzymała stypendium w konkursie L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki. Laureatka prowadzi innowacyjny projekt badawczy w zakresie nowych terapii nowotworu nerki.
Read More o Doktorantka z WBBiB UJ stypendystką L’Oréal Dla Kobiet i Nauki
mobilna

Sto lat orientalistyki na UJ

14.10.2019
14 października w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczysta inauguracja konferencji naukowej “Languages and Civilisations. Oriental Studies in Cracow 1919–2019”. Szczególny charakter konferencji podkreśla fakt, że organizujący ją Instytut Orientalistyki UJ obchodzi w tym roku setną rocznicę swego powstania. Podczas uroczystości obecni byli nie tylko uczeni z całego świata, ale też dyplomaci reprezentujący kraje Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
Read More o Sto lat orientalistyki na UJ

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj