Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum

17.04.2024
"W związku z wczorajszą (16.04.2024r.) wypowiedzią Rektora Uniwersytetu im. Komisji Edukacji Narodowej prof. Piotra Borka: 'Jesteśmy też po rozmowach z prorektorem Collegium Medicum UJ, który wyraził chęć pomocy w zakresie zajęć z anatomii praktycznej, czyli zajęć prosektoryjnych' (cytat za 'Gazeta Wyborcza Kraków') informuję, że UKEN wystąpił do Collegium Medicum UJ z propozycją współpracy w zakresie organizacji zajęć z anatomii dla studentów kierunku lekarskiego UKEN, natomiast do tej pory nasza uczelnia nie zawarła żadnego porozumienia w tej sprawie, jak również nie widzi takiej możliwości w najbliższej przyszłości” - oświadczył prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki.
Read More o Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum
UJ w najnowszym <span lang="en">QS World University Rankings by Subject 2024</span>

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

16.04.2024
Znamy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2024. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w 21 dyscyplinach we wszystkich 5 obszarach naukowych. Najlepiej ocenione zostały religioznawstwo, filozofia, lingwistyka, neofilologia, geografia i historia.
Read More o UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024
W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

16.04.2024
Seria wydawnicza Monografie FNP to prestiżowy cykl oryginalnych, odkrywczych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, które wyłaniane są w konkursie prowadzonym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej od 1994 roku. Właśnie ukazały się w niej kolejne książki: "Atopie Johanna Georga Hamanna" Anny Żymełki-Pietrzak oraz "Paradoksy apofatyzmu" Piotra Urbańczyka.
Read More o W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ
Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

16.04.2024
Dr hab. Adam Kanigowski, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN za rok 2024. Jury uhonorowało go za fundamentalne wyniki z zakresu układów dynamicznych i teorii ergodycznej. Naukowiec jest pierwszym w historii laureatem tej nagrody zatrudnionym w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Read More o Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego
Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?

Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?

12.04.2024
Od wielu lat dyrekcja i pracownicy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego starają się o montaż ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż al. Powstania Warszawskiego. Podejmowane w tym zakresie inicjatywy, również w ramach Budżetu Obywatelskiego, nie odniosły zamierzonych celów. Dlatego teraz postanowili zwrócić się do wszystkich miłośników tego niezwykłego miejsca do dalszych działań w tej kwestii.
Read More o Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?