Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Badaczki Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatkami <span lang="en">Proof of Concept</span> FNP

Badaczki Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatkami Proof of Concept FNP

20.05.2024
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki 1. naboru wniosków w działaniu Proof of Concept. Dr Marcie Materskiej-Samek z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz prof. Monice Brzychczy-Włoch z Wydziału Lekarskiego UJ CM przyznano ponad 1,3 mln zł na realizację projektów dotyczących rozwoju rynku filmowego w Polsce oraz inteligentnej walki z sepsą.
Read More o Badaczki Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatkami Proof of Concept FNP
Oświadczenie Uniwersytetu Jagiellońskiego
kamionka

Oświadczenie Uniwersytetu Jagiellońskiego

20.05.2024
W związku z jawnym nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów prawa oraz nieszanowaniem ustaleń, wspólnie przyjętych podczas negocjacji, prowadzonych w sobotę 18 maja br., Uniwersytet Jagielloński zawiesza wszelkie rozmowy z okupującymi nielegalnie akademik do czasu przywrócenia stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa, tj. w szczególności opuszczenia obiektu.
Read More o Oświadczenie Uniwersytetu Jagiellońskiego
Komunikat w związku z ostatnimi wydarzeniami w domach studenckich UJ „Kamionka”
kamionka

Komunikat w związku z ostatnimi wydarzeniami w domach studenckich UJ „Kamionka”

19.05.2024
W piątek 17 maja br. władze Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały poinformowane przez Koło Młodych zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym „Inicjatywa Pracownicza” o rozpoczęciu strajku okupacyjnego na terenie nieczynnego domu studenckiego przy ul. Kamionka 11 w Krakowie. Osoby protestujące dostały się do obiektu uniwersyteckiego w sposób nielegalny i z naruszeniem obowiązujących norm prawnych, a sam strajk nie został nigdzie zgłoszony.
Read More o Komunikat w związku z ostatnimi wydarzeniami w domach studenckich UJ „Kamionka”
Kraków miastem nauki i sztuki
relacja

Kraków miastem nauki i sztuki

17.05.2024
To hasło 20. edycji Festiwalu Nauki i Sztuki, który powrócił po pięciu latach przerwy w przestrzenie naszego miasta. Kampusy krakowskich uczelni otwarte będą dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, na czym polega magia nauki i sztuki. W ciągu trzech festiwalowych dni goście będą mogli odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne - naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów. Koordynatorem wydarzenia jest UJ Collegium Medicum.
Read More o Kraków miastem nauki i sztuki
Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

17.05.2024
W Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczysta inauguracja projektu "IMmersive digitalization: uPcycling cULtural heritage towards new reviving StratEgies" (IMPULSE) finansowanego ze środków programu Horyzont Europa, którego koordynatorką jest dr Żaneta Kubic z Muzeum UJ Collegium Maius. Projekt otrzymał rekordowe wsparcie finansowe w wysokości blisko 3,4 mln euro, a jego realizacja zaplanowana jest na 36 miesięcy.
Read More o Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem