"Honoris Gratia" dla prof. Anny Sowy-Staszczak

Kierownik ​Zakładu Medycyny Nuklearnej Szpitala Uniwersyteckiego dr hab. n. med. Anna Sowa-Staszczak, prof. UJ została uhonorowana przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznaką "Honoris Gratia", przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla miasta i jego mieszkańców.

Laureatami odznaki zostają osoby, instytucje, stowarzyszenia i organizacje szczególnie zasłużone dla społeczności Krakowa.

Prof. Anna Sowa-Staszczak od 1998 roku pracuje w Klinice Endokrynologii UJ Collegium Medicum. Odbywala staze w osrodkach zagranicznych w Londynie, Wielkiej Brytanii i Regio Emilia we Wloszech. Ukonczyla liczne kursy i szkolenia z zakresu endokrynologii (w tym Szkoly Endokrynologii organizowane przez Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne) oraz medycyny nuklearnej. Brala udzial w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych z zakresu endokrynologii i medycyny nuklearnej jako uczestnik i wykladowca. Jest czlonkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny Nuklearnej oraz Europejskiego Towarzystwa Guzów Neuroendokrynnych.

Jest wspólautorem okolo 50 publikacji w tym oryginalnych, opisów przypadków, prac pogladowych, jak równiez wspólautorem rozdzialów do ksiazek polskich i zagranicznych.

fot. Karolina Fok / Archiwum SU

Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia