Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów

14 grudnia 2015 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów UJ.

Życzenia zdrowych, wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia złożył uczestnikom w imieniu władz uczelni rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który podkreślił, że w ten szczególny dzień przedstawiciele najstarszej uczelni w Polsce mogą podziękować swoim bezpośrednim poprzednikom, którym tak wiele zawdzięczają: „mamy dziś okazję spotkać się z profesorami – naszymi nestorami, wychowawcami, mentorami – a niejednokrotnie też serdecznymi przyjaciółmi – i powiedzieć to jedno słowo – dziękuję."

Uroczystość uświetnił koncert polskich kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca UJ „Słowianki". Po oficjalnej części spotkania, uczestnicy złożyli sobie wzajemnie życzenia opłatkowe i udali się na tradycyjny poczęstunek.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej