Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Student UJ CM podwójnie nagrodzony w konkursie INTERSTUDENT

Student UJ CM podwójnie nagrodzony w konkursie INTERSTUDENT

27 lutego 2017 w Sukiennicach odbyła się gala 8. edycji konkursu INTERSTUDENT dla najlepszych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach. Po raz 3. zwycięzcę w kategorii Najpopularniejszy Student Zagraniczny wskazała także publiczność w drodze głosowania. Wyróżnienie to, jak również nagrodę w kategorii studia magisterskie, otrzymał Omar Al-Obaidi, student kierunku lekarsko-dentystycznego w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM.

Zwycięzca internetowego głosowania został wybrany spośród 20 finalistów. Uzyskał 37 400 głosów, czyli ponad 8000 głosów więcej niż kandydatka z drugim najwyższym wynikiem. Pozostałych laureatów w kategoriach studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich wyłoniła kapituła konkursu w składzie: prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, prof. Stanisław Kistryn, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY, Michał Gajda, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Tomasz Tokarski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

Wyniki zostały ogłoszone podczas gali w Sukiennicach, odbywającej się w ramach dorocznej konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce”, zorganizowanej przez Fundację PERSPEKTYWY, Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Miasto Kraków i Uniwersytet Jagielloński. Krakowską Alma Mater reprezentował rektor prof. Wojciech Nowak. W uroczystości wziął również udział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Omar Al-Obaidi pochodzi ze Szwecji. Jak sam pisze, wybrał Polskę z wielu powodów, ale najważniejszym dla niego był fakt, że polskie uczelnie są rozpoznawalne w świecie i że dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego pozwoli mi bez problemu podjąć pracę w jego rodzinnej Szwecji. Równie istotne było dla niego życie społeczne i kulturalne, atmosfera studiowania i szansa na szybką aklimatyzację. W najbliższych latach planuje ukończenie studiów na UJ, zdanie egzaminu kwalifikacyjnego i powrót do Szwecji, gdzie zamierza podjąć pracę w swoim zawodzie. Chciałby także uczyć i prowadzić badania naukowe, aby zmieniać świat na lepsze. W dalszej przyszłości zamierza uruchomić kliniki stomatologiczne w Polsce, Szwecji i Dubaju i podróżować między nimi, zapewniając doskonałą integrację.

Misją konkursu INTERSTUDENT, organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”, jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja najlepszych studentów zagranicznych studiujących w Polsce.

W ubiegłych latach zwycięzcami w konkursie INTERSTUDENT byli również Ghanshyambhai Khatri, doktorant na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, oraz Francesco Gubinelli, student Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Studenci UJ zwycięzcami konkursu EYe on Tax

Studenci UJ zwycięzcami konkursu EYe on Tax

Widok zawartości stron Widok zawartości stron