25.11.2015
Dzięki współpracy fotografa Guillaume'a de Laubier oraz profesora uniwersyteckiego Jeana Sarroy'a powstała niesamowita książka "Les plus belles universités du monde" (tłum. z języka francuskiego "Najpiękniejsze uniwersytety świata") pozwalająca odkryć miejsca na uniwersytetach, do których na co dzień mają dostęp tylko nieliczni.
więcej o W sercu najpiękniejszych uniwersytetów na świecie. UJ w zagranicznym wydawnictwie.
2. edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji

24.11.2015
W dniach 20-21 listopada br. w Krakowie odbyła się 2. edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI). W pięciu sesjach eksperci dzielili się tym, jak innowacyjne pomysły przekuć w sukces i nie zrażać się porażkami. Wydarzeniu patronował rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o 2. edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji
Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki

24.11.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Matematyki i Informatyki. Uroczystość miała miejsce 19 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Szesnaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki
Dylematy uniwersytetu w XXI w.

23.11.2015
Jak tradycyjna instytucja uniwersytetu mierzy się z wyzwaniami współczesności? Kompleksowej odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Wielokulturowe Dylematy Universitas", której pierwsza, krakowska część odbyła się 19 listopada w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dylematy uniwersytetu w XXI w.
Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

24.11.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Uroczystość miała miejsce 19 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Ośmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej