Małopolskie Centrum Biotechnologii świętuje 10-lecie powstania

24.05.2024
13 maja 2014 r. na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego poprzedniej kadencji prof. Wojciech Nowak dokonał uroczystego otwarcia Małopolskiego Centrum Biotechnologii (MCB) – międzynarodowego centrum badań biotechnologicznych funkcjonującego w ramach najstarszej polskiej uczelni. 10 lat później, 24 maja 2024 r. Uniwersytet świętował 10 lat funkcjonowania tej jednostki. Obchody jubileuszu MCB połączone były z otwarciem jego rozbudowanej siedziby.
więcej o Małopolskie Centrum Biotechnologii świętuje 10-lecie powstania
Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka
kamionka

Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka

24.05.2024
Komisja Międzyzakładowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Uniwersytecie Jagiellońskim wydała oświadczenie w związku z rozwojem sytuacji związanej ze strajkiem, który trwa od 18 maja br. w Domu Studenckim Kamionka.
więcej o Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka
Wykład prezydenta Cypru w Uniwersytecie Jagiellońskim

24.05.2024
24 maja w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli prezydent Republiki Cypryjskiej Nikos Christodoulides wraz z małżonką Philippą Karserą. W ramach wizyty głowa państwa spotkała się z władzami Uniwersytetu, a także wygłosiła wykład dla słuchaczy zgromadzonych w auli Collegium Novum.
więcej o Wykład prezydenta Cypru w Uniwersytecie Jagiellońskim
Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych

24.05.2024
W piątek 24 maja Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 26 i SONATA 19. Finansowanie otrzymało 17 projektów zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 24, które znalazły się liście rezerwowej. Zwiększenie liczby grantów było możliwe dzięki podwyższeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu Centrum o 200 mln złotych.
więcej o Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych
Studenci WMiI UJ triumfatorami konkursu im. Józefa Marcinkiewicza

24.05.2024
Wielkim sukcesem zakończył się udział studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w LXVII edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki, w którym zdobyli aż trzy nagrody oraz siedem wyróżnień. Konkurs jest organizowany od 1957 r. przez Toruński Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
więcej o Studenci WMiI UJ triumfatorami konkursu im. Józefa Marcinkiewicza